moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Цифровий план

Всім відомо, що сьогодні все засновано на комп'ютерах. Вони присутні в житті кожної людини, в кожній сфері діяльності. Різні комп'ютерні програми спрощують діяльність, прискорюють її, допомагають отримати більш точні відомості. Кожен напрямок діяльності адаптує під свої потреби цифрові можливості - розробляються нові програми і впроваджуються в практичну діяльність.

Інженерна геодезія - це сфера, в якій без цифрових технологій не обійтися. Вже багато років все інженерно-геологічні вишукування виконуються з використанням цифрового обладнання, а результати обробляються за допомогою відповідного програмного забезпечення. Вже давно в минулому ті часи, коли креслення, плани і навіть цілі карти вычерчивались вручну. Тепер всі графічні матеріали мають цифровий характер.

Цифровий план - дуже зручний спосіб створення і зберігання даного виду матеріалів. Саме план - це основний графічний документ геодезії. Він затребуваний більше ніж карта і складається практично для кожної земельної ділянки. Цифровий план нічим не відрізняється від паперової версії, передає такі ж відомості. На нього також наносяться координати території, її геометричні показники, особливості, розташування об'єктів та інші дані. Однак зберігати і редагувати такий варіант набагато простіше і доступніше.

Щоб створити цифровий план, необхідно провести стандартні геодезичні дії, наприклад, виконати топографічну зйомку ділянки і обробити дані. Якщо для досліджуваної місцевості вже створювався план, але він носить паперовий варіант, а його дані застаріли, то цей матеріал можна оцифрувати за допомогою спеціальних програм і внести відповідні корективи.

Як правило, цифровий план - це електронний аналог топографічного плану певної місцевості. Система координат інші показники у цифрового варіанта ідентичні зі стандартним. Тільки в ході проведення тієї ж зйомки всі показники, що фіксуються на місцевості, записуються і обробляються за допомогою спеціального програмного забезпечення.

Головна перевага цифрового плану - це можливість змінити масштаб в процесі обробки і зробити безліч копій матеріалу. Такий план виходить дуже швидко. Досить виконати просту послідовність дій. Після того, як вся необхідна інформація була зафіксована за допомогою звичайного геодезичного обладнання, що застосовується для цих цілей, її потрібно перетворити. Тобто відбувається обробка даних і перетворення їх в цифровий вигляд. Для цього у нас є спеціально розроблені програми.

Відзняті дані спочатку перетворюються в цифрову модель місцевості без урахування топографічних особливостей. І тільки потім, коли створена модель, можна виконати наступний рівень перетворення конкретно цифровий план. Підсумковий варіант має всі ознаки топографічного плану - система координат, масштаб та інші особливості.

Цифрові плани дуже зручно зберігати і систематизувати. Через спеціальні програми і електронні бази даних там можна оновлювати інформацію, а також вибирати необхідні дані і отримувати їх, не піднімаючи весь масив. Роздрукувати цифровий план на паперовий носій можна стандартним шляхом. При цьому формат може бути від самого великого ватману до розміру зошитового листа.

Володіючи повним набором програмного забезпечення для створення повноцінного цифрового плану, наша компанія може запропонувати цю послугу всім бажаючим. Точність відомостей, а також їх відповідність всім стандартам гарантована і перевірена численними клієнтами.