moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Аерофотозйомка місцевості - технічна і практична сторони

Аерофотозйомка місцевості - це, мабуть, самий простий і доступний на сьогодні спосіб отримати максимально точну карту домовленої місцевості або скласти топографічний план, виявити місце пориву комунікацій або ліній електропередач, розрахувати найоптимальніші варіанти освоєння земельних ділянок і вирішити безліч інших завдань.

Зараз навіть ефективне сільське господарство неможливо уявити без аерофотозйомки. Саме з її допомогою фермери визначають найоптимальніші лінії розвитку, а ще за допомогою аерофотозйомки визначаються місця пошкодження полів шкідниками, так фермер дуже швидко розуміє точне положення точок нанесення хімічних препаратів для боротьби з ними.

Навіть військова справа не обходиться без аерофотозйомки для складання аерофотокарт. І якщо раніше аерофотозйомка була можлива тільки з пілотованих літальних апаратів, які для зльоту використовували дуже багато енергії, то зараз процедура проводиться з легких безпілотників. Вартість аерофотозйомки з пілотованих літальних апаратів була невиправдано високою, але тепер справа йде інакше. Зараз собівартість карт, складених за допомогою аерофотозйомки, знизилося, тому послуга стала доступною кожному.АЕРОФОТОЗЙОМКА - ТЕХНІЧНА СТОРОНА


Технічна ланцюжок проведення аерофотозйомки місцевості включає в себе чотири ключові етапи:Етап підготовки технічного завдання.
Етап прямий аерофотозйомки за допомогою безпілотного літального апарату.
Обробка даних за допомогою спеціальних програм для аналізу отриманого в процесі аерофотозйомки зображення.
Складання ортофотоплану для топокарти місцевості.


Під час етапу підготовки технічного завдання замовник пояснює, для чого йому потрібна аерофотозйомка місцевості, які кінцеві цілі він переслідує, чи будуть потрібні додаткові відомості по карті або досить самого плану обумовленого масштабу. На другому етапі за допомогою безпілотника проводиться зйомка поверхні землі. На третьому етапі в умовах лабораторії за допомогою високоточної техніки фахівці обробляють отримані в процесі аерофотозйомки фотографії та переходять до стереокарте.МАКСИМАЛЬНА ПЛОЩА ДЛЯ АЕРОФОТОЗЙОМКИ МІСЦЕВОСТІ


Фактично карта аерофотозйомки землі може покривати величезні території, але в залежності від розміру площі складається карта встановленого масштабу.

Якщо йдеться про аерофотозніманню великих територій масштабу 1: 1 000 000 і 1: 500 000, зображення прив'язується до меридіанах і паралелях. Такі карти використовують в масштабному сільському господарстві, спортивному орієнтуванні на великій площі, військовій справі та інше. Меридіани і паралелі в цьому випадку грають роль рамки, яка оздоблює зображення, отримані в процесі аналізу аерофотозйомки.

Території поменше прив'язуються до кілометрової сітки, певним чином зчеплений з математичною системою паралелей і меридіан. Таким чином, будь-яка топографічна карта, складена за допомогою аерофотозйомки, будь-якого масштабу, що описує будь-яку територію, є точною і буде прив'язана до конкретних зрозумілим точкам. По ній можна визначити конкретне місце розташування навіть самого незначного предмета.ЧИМ ТОПОГРАФІЧНА КАРТА ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ТОПОГРАФІЧНОГО ПЛАНУ


Топографічні карти, завдяки яскравій наочності і найточнішому географічної відповідності великих територій, застосовуються в:інженерній справі;
народному господарстві;
будь-яких формах землеустрою;
геологорозвідці;
військовій справі.


Топографічні плани називають окремим випадком топографічної карти, це, простіше кажучи, та сама карта, зображення в умовних знаках, але малого ділянки землі з більш точним зазначенням більш дрібних деталей.

Таким чином, топографічні плани застосовуються в:

народному господарстві для позначення рельєфу невеликого «шматка» території;
будівництві і ландшафтному дизайні з метою опис взаємного розташування об'єктів по їх контурах;
спортивному орієнтуванні, інше.


Топографічні плани також створюються завдяки аерофотозйомки, але безпілотні літальні апарати для цих цілей потрібні менш потужні, ніж для складання карт. Ступінь подробиці топографічного плану може бути максимально точною, аж до вказівки дерев і кущів. Топографічний план зазвичай не прив'язаний до географічних координат.Для реалізації всіх перерахованих вище завдань зараз використовується аерофотозйомка місцевості за допомогою безпілотних літальних апаратів.АЕРОФОТОЗЙОМКА МІСЦЕВОСТІ ПРОВОДИТЬСЯ ДЛЯ - ПРАКТИЧНА СТОРОНА


аерофотозйомка для топографічного плану невеликої ділянки;
аерофотозйомка для складання плану міста (Градострой);
аерофотозйомка для спецкарти - гідрологічні, політико-адміністративний та інше. Військова справа;
аерофотозйомка для потреб авіації;
аерофотозйомка комунікацій;
аерофотозйомка шляхів дорожнього сполучення;
аерофотозйомка рельєфу місцевості, можливо, військова справа.
аерофотозйомка для створення географічних карт в координатних прямокутних рамках, можливо, для карт водних рубежів;
аерофотозйомка для монтажу відео, презентація, реклама, інше.


АЕРОФОТОЗЙОМКА МІСЦЕВОСТІ - ВІД ОТРИМАННЯ ЗАМОВЛЕННЯ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ ПЛАНУ


Після отримання технічного завдання від замовника ми вивчаємо всі наявні у вільному розпорядженні матеріали за складом тієї території, яку потрібно буде перенести на карту. Далі визначаємо точки прив'язки - вони залежать від поставлених завдань і потрібного в результаті масштабу.

Далі наші програмісти складають польотне завдання, яке вводиться в пам'ять безпілотного літального апарату. Після виконання всіх опцій ми приїжджаємо на майданчик, з якої здійснюється запуск безпілотного літального апарату для аерофотозйомки. Там же уточнюються і інші моменти, які можуть вплинути на результати операції - це швидкість і напрям вітру, інші погодні умови. Потім запускається БЛПА і проводиться аерофотозйомка.

Наша компанія приймає замовлення на складання топографічного плану і топографічної карти місцевості, проведення аерофотозйомки будь-якої складності, ми робимо геодезичну прив'язку, складаємо план в класичному масштабі 1/500 та інших масштабах.

Ми можемо допомогти з оформленням супровідної документації за результатами аерофотозйомки, допомогти з держустанови, з оформленням кадастрового номера, складанням проекту будь-якої конструкції, і навіть зі здачею готової конструкції в експлуатацію.

У нашій компанії працює достатня кількість кваліфікованих фахівців, щоб вирішити Ваші проблеми на вищому рівні. Звертайтеся в будь-який час, телефонуйте за телефоном і ми завжди відповімо на ваші запитання з аерофотозйомки, з будь-якого проекту, геодезії, геології, інше. А ще Ви можете залишити заявку для зворотного зв'язку або задати своє питання нашим фахівцям онлайн.