moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Визначення площі ділянки

Визначення площі земельної ділянки може знадобитися для різних цілей. Приміром, вам необхідно розробити проект майбутньої будівлі або споруди, або ж ви плануєте вивчити природні багатства своєї земельної ділянки, ну а може просто облагородити її і створити свій затишний куточок на землі. В такому випадку, вам просто необхідно знати інформацію про площу ділянки, власником якої ви є.

Земельні ділянки бувають різних форм і площ, тому існує декілька способів визначення їх площі: аналітичний, графічний і механічний. Розглянемо кожен з них більш детальніше.

Найбільш точним є аналітичний спосіб. В даному випадку розрахунок площі ділянки здійснюється за результатами проведених вимірів кутів і ліній безпосередньо на місцевості. Також розрахунок може бути проведений за результатами вимірювань координатами вершин фігур, розташованих на досліджуваній ділянці. Якщо ділянка досить велика і її площа становить кілька гектарів, то вона вимірюється частинами, які називають полігони. При вимірюванні ділянки частинами вдаються до методу Савічева. Він передбачає накладення на план земельної ділянки сітку квадратів. Після того, як сітка квадратів накладена, підраховуються повні і неповні квадрати. Неповні квадрати, в такому випадку, об'єднують в групи або по два, або чотири.

При графічному способі використовують спеціальні прилади для вимірювання кутів і ліній. При цьому користуються спеціальними формулами. Такий спосіб передбачає поділ земельної ділянки на трикутники, як правило, рівномірні. Розбиття площі земельної ділянки на плані здійснюється за допомогою палетки. Вона являє собою прозорий матеріал з нанесеною сіткою квадратів. Наклавши палетку на план здійснюється підрахунок числа квадратів, котрі знаходяться на площі ділянки, яку потрібно визначити. Отримавши результат підрахунку необхідно помножити на площу одного квадрата. Палетка може бути не тільки сіткова, але і точкова.

Механічний спосіб передбачає визначення площі ділянки на плані, використовуючи при цьому спеціальні прилади (планиметры і картометры) і пристосування.

Нерідко визначення площі ділянки здійснюють кількома способами. Приміром, частина обчислень виконується за планом, а друга частина безпосередньо на місцевості.

Під час розрахунків використовують геодезичний прилад - полярний планиметр. Він буває механічним і електронним. Вони влаштовані ідентично. Відмінність тільки в тому, що електронний має рідкокристалічний дисплей, електронний рахунковий пристрій. Крім того, за допомогою електронної планіметрії можна не тільки визначити площу земельної ділянки, але і також знімати координати точок, можливо визначити радіус окружності, площі сегмента і багато іншого. До того ж електронний планиметр зручний тим, що у нього є зв'язок з комп'ютером.

Для точного визначення площі земельної ділянки звертайтеся до нашої компанії. Наші фахівці проведуть всі роботи якісно і оперативно. Чекаємо ваших дзвінків.