moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Лазерне сканування

Слідом за сучасними комп'ютерними програмами та електронними геодезичними приладами приходять інноваційні методи дослідження територій. Один з таких нових способів отримувати більш точні і докладні дані при проведенні геодезичних робіт - це лазерне сканування. З його допомогою можна віддалено вести зйомку певних об'єктів або територій в тривимірній площині. Основна мета цієї процедури - подальше створення тривимірних моделей об'єктів і ділянок, які знімаються, з усіма подробицями.

Для проведення 3D сканування об'єктів використовуються спеціальні прилади - лазерні сканери. З їх допомогою можна отримувати координати точок, які передають детальну інформацію про конкретну місцевість або на певному елементі. Лазерним далекоміром проводяться вимірювальні процедури до всіх ключових точок досліджуваного елемента. Сканером дуже легко управляти за допомогою портативного комп'ютера, що значно спрощує процес роботи з ним. При цьому всі відомості фіксуються у режимі реального часу - фіксація сигналу йде одночасно з його одержанням.

Тривимірна площина дозволяє визначати точку не по двох координатах, а трьох. Це значно підвищує точність відомостей. Дані, які отримані за допомогою лазерного 3D сканера можна використовувати в будь-якій графічній програмі.

Використання лазерних сканерів ще не введено повсюдно. Не кожна компанія, яка спеціалізується на наданні інженерно-геодезичних послуг, може запропонувати послугу 3D сканування. Але в нашому розпорядженні є все необхідне обладнання для виконання даної процедури. Проте не на всіх ділянках доцільно застосовувати подібний спосіб дослідження. Є ряд об'єктів, на яких лазерне сканування значно полегшує і прискорює роботу.

В першу чергу - це важкодоступні місця на об'єктах, небезпечні ділянки, роботу яких треба контролювати і моніторити. За допомогою лазерного сканування можна створювати тривимірні моделі цього складного для вивчення обладнання. А також на основі даних сканування складати необхідну документацію для цих приладів та їх елементів.
Використання 3D сканера доцільно в таких галузях, як важка промисловість, нафтогазова галузь та інші подібні напрямки. У цьому випадку за допомогою тривимірного сканування можна досліджувати родовища сировини, а також розташування і стан трубопроводів. Лазерне сканування нагоді і в разі проектування будівництва, реконструкції або капітального ремонту.
Інженерні конструкції - ще один напрямок, який охоплює сканування 3д. З його допомогою можна контролювати будівельний процес, вносити корективи в проектну документацію, а також здійснювати моніторинг у ході експлуатації інженерних систем.
Сканування доріг доречно при укладанні нового дорожнього полотна та інших роботах на цих об'єктах.
За допомогою лазерного сканування можна не тільки складати топографічні плани територій різних масштабів, але також і цифрові тривимірні моделі об'єктів або місцевості, її рельєфу.

Цей метод дослідження має ряд переваг. В першу чергу - це оперативність. Це найшвидший спосіб отримати повний набір інформації. Однак тут є і деякі труднощі. Наприклад, коли мова йде не про наземне лазерне сканування, а про повітряне, то процес може затягнутися через потреби в отриманні дозволів на зйомки з повітря. І, звичайно ж, головною проблемою, яка перешкоджає масовому застосуванню 3D сканера у геодезії - це його висока вартість і наявність в штаті фахівців, які працюють у цьому напрямку. В цьому плані наша компанiя має перевагу у вигляді наявності професійного лазерного сканера і штату фахівців, які компетентні в даному напрямку.