moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Геодезична розбивочна основа

Будівництво - складний, багатогранний процес. Він включає в себе ряд послідовних етапів, кожен з яких несе на собі велику відповідальність. Тільки від правильності виконання кожного з цих етапів залежить кінцевий результат. Але початок будівництва - це найважливіше. Адже саме на початку закладаються основи, орієнтири, якими надалі будуть керуватися будівельники.

Коли всі документи зібрані, коли проект погоджено, час переходити безпосередньо на майданчик. Але не для виконання будівельних робіт. Необхідно провести ще ряд геодезичних заходів, які і стануть тією самою основою. Зокрема, однією з важливих геодезичних процедур, на будівельному майданчику стане створення геодезичної розбивочної основи. Вона виконується на підготовчому етапі. Як вже говорилося, вона послужить підставою. А саме підставою для винесення проекту споруди на ділянку і для подальшого зведення будівлі. Ця розбивка буде залишатися актуальною до самої останньої стадії будівництва.

Геодезична розбивочна основа дасть можливість правильно визначити та виділити об'єкти будівництва, наявні в плані. Створюється така основа у вигляді сітки, що представляє собою ряд поперечних і поздовжніх ліній (осей), які і визначають розташування і розміри конструкцій на території. Розбивочная основа створюється незалежно від того, передбачається будувати одну невелику будівлю або цілий комплекс споруд. Осередки сітки мають чотирикутну квадратну або прямокутну форму. Що стосується розмірів, то вони можуть бути різними за габаритами. Виділяються великі або головні фігури розміром близько 100 метрів і додаткові з розмірами близько 20 метрів.

Взагалі форма розбивочних ланок буде залежати від форми самої ділянки, а також від його рельєфних особливостей. Це якщо мова йде про стандартну земельну ділянку під зведення будівлі. А коли справа стосується таких об'єктів як дороги, залізничні колії, тунелі та інші подібні конструкції, то тут схема розбивки буде зовсім інша. Наприклад, в ході розбивки залізничного полотка використовується теодолітний хід.

Потрібно створити геодезичну розбивочну основу таким чином, щоб вона охопила більшу частину території і ті будівлі, які планується зводити, увійшли всередину цієї сітки. Всі знаки, які встановлюються в ході закріплення розбивочної основи, повинні залишатися на своїх місцях до завершення будівництва. Тому закріплювати ці знаки потрібно дуже добре, щоб вони не змістилися.

Джерелом інформації для створення геодезичної розбивочної основи є будівельний генеральний план цієї ділянки. Саме спираючись на нього, і створюється план-креслення розбивочних робіт. Причому, цей план повинен бути такого ж масштабу, що і генеральний план. Розбивочне креслення розробляється заздалегідь, перед початком самих робіт. По завершенні створення геодезичної розбивочної основи можна приступати до розбивки будівель на ділянці, а саме котлованів, і до інших будівельних робіт. Прибирати геодезичні позначки можна тільки після того, як зведена споруда буде закінчена і передана в експлуатацію.

Бажано, щоб і креслення розбивки, і його втілення виконували одні й ті ж фахівці з геодезії. А в ідеалі бажано, щоб усі геодезичні роботи проводила одна інженерна компанія. Тільки так можна домогтися точності і відповідності даних на всіх стадіях підготовчого і будівельного процесів. Комплексний підхід до геодезичних робіт на будівельних майданчиках будь-якого напрямку практикує наша компанія.