Завдання інженерних вишукувань під фундамент на геошурупах

Виконати якісні проектні розрахунки для влаштування фундаменту на геошурупах неможливо без ретельних попередніх інженерних вишукувань. Доручивши провести інженерні вишукування під фундамент на геошурупах компанії, Ви можете бути впевненими, що всі необхідні геодезичні вимірювання та геологічні аналізи будуть виконані відповідно до діючих норм проектування будівель і споруд.

Що являють собою фундаментні основи на геошурупах?

Набувають останнім часом все більшої популярності фундаментні підстави на геошурупах представляють собою особливий різновид пальових фундаментів, основними несучими будівельне навантаження елементами яких є занурені вертикально в землю столбовідние опори, виготовлені з різних міцних матеріалів:

 • дерева;
 • залізобетону;
 • металу.

Геошурупом називається гладкостінна гвинтова металева паля, занурюється в грунт методом закручування. Основна особливість геошурупів — зовнішня різьба в нижній частині, яка і надає їм схожість з гігантськими шурупами. Залежно від типу і розмірів проектованого об’єкта, для нього може знадобитися різна кількість геошурупів, розміщених окремо або ж об’єднаних в групи сполучними опорними елементами — ростверком.

Для того щоб обгрунтувати доцільність пристрої і визначити розрахункові параметри фундаменту, проводяться передпроектні інженерно-геологічні вишукування під фундамент на геошурупах. Технічні питання, пов’язані з плануванням схеми розстановки геошурупів, вирішуються в ході робіт з геодезії під фундамент на геошурупах.

Завдання інженерно-геологічних досліджень під фундамент на геошурупах

Інженерно-геологічні дослідження повинні забезпечити організацію, що проектує фундамент з геошурупов, даними для вирішення таких основних питань:

 1. Вибір грунтового підстави для геошурупів.
 2. Визначення довжини геошурупів, оптимально підходять для даного проекту.
 3. Обчислення несучої здатності одного геошурупа і їх необхідної кількості.

Відомості по геології ділянки дозволяють визначити глибину залягання і потужність відповідного за фізико-механічними параметрами інженерно-геологічного елемента, який слід використовувати в якості грунтового підстави під фундамент. Саме в нього будуть занурені геошурупи. Залягають вище несе грунтового шару слабкі гірські породи і грунт повинні бути «прошиті» геошурупом наскрізь. Необхідну глибину занурення гвинтових палі в несучий шар визначають, виходячи з його літології і міцних властивостей, виявлених лабораторними дослідженнями кернових геологічних проб, польовими випробуваннями. Обов’язковою умовою для надійної установки геошурупа є також необхідність заглиблення його різьбової частини нижче сезоннопромерзающего грунтово-грунтового шару. Це охоронить геошуруп від витіснення його з землі в результаті процесів морозного обдимання пористих, що містять вологу грунтів.

Потрібну кількість геошурупов проектувальники обчислюють, відштовхуючись від несучої здатності одного геошурупа, яка, в свою чергу, визначається:

 • міцністю матеріалу геошурупа;
 • геологічними даними про грунтовому підставі.

Найбільш надійним способом установки геошурупа, при якому він працює як опорна колона з навантаженням на підставу, є його занурення до глибини покрівлі пластів дуже міцних (скельних) гірських порід. Якщо ж дані інженерно-геологічних досліджень показують, що на доступній глибині скельні грунти відсутні, то розрахунок пальового фундаменту проводиться з умовою, що будівля буде спиратися на «висячі» геошурупи, т. Е. Передають будівельне навантаження на грунт через бічні поверхні.

Інженерна геодезія під фундамент на геошурупах

Для правильного розміщення геошурупов під несучими будівельними конструкціями необхідні точні геодезичні вимірювання. Перший етап геодезії проводиться в ході попередньої топознімання під фундамент на геошурупах, коли збираються відомості для підготовки будівельної геоподоснови. Остаточне визначення і точну прив’язку точок занурення паль виробляють при розбивочних роботах (під час винесення проекту в натуру). Обсяг необхідних геодезичних вимірювань визначається конструкцією фундаменту на геошурупах, яка залежить від конфігурації і ваги проектованих споруд.

 • Мінімальних трудових витрат геодезистів вимагає фундамент з одиночного геошурупа.
 • Більш серйозною роботою буде геодезія під фундамент на гвинтових палях, спроектований у вигляді декількох пальових кущів (груп, що складаються з двох або декількох геошурупів, з’єднаних окремим ростверком і розміщених під основними елементами будівлі).
 • Пальова стрічка (суцільний ряд геошурупів, розташованих в одну або кілька ліній, іноді в звичайному, іноді в шаховому порядку) вимагає ретельної геодезичної нівелювання оголовків паль. Вона необхідна для рівномірного розподілу ваги споруди по всім геошурупам.
 • Особливо суворі вимоги пред’являються до результатів топознімання під фундамент на гвинтових палях, якщо планується влаштувати фундамент у вигляді суцільного пальового поля. Ряди геошурупов, складових поле, повинні розташовуватися на однаковій відстані, бути строго витриманими по відношенню до краю ростверку. Опорні поверхні оголовків геошурупов повинні знаходитися в одній площині.

Якісно і швидко виконати топогеодезичні роботи для проектування і розбивки пальового поля може тільки фірма, штат якої укомплектований досвідченими фахівцями, оснащеними сучасним вимірювальним обладнанням.

Comments (2)

 • Андрей
  22/03/2018 at 11:08 |

  Добрый день! Собираюсь перестроить причал, можно использовать геошурупы и занимаетесь ли вы этим?

  • Geodez
   22/03/2018 at 11:09 |

   Здравствуйте, Андрей! Для реконструкции причала, а также для строительства беседки на воде, можно использовать оцинкованные винтовые сваи или их второе название — геошурупы. Чтобы подобрать оптимальную длину винтовой сваи, нужно провести анализ грунта со дна водоема. Чтобы заказать установку геошурупов, проведение геологических изысканий для анализа грунта со дна водоема или уточнить стоимость этих услуг для Вашего региона, Вы можете связаться с контакт-центром по телефону, указанному на главной странице сайта или в разделе контакты.

Leave a comment

Этап 1

Вызов геодезиста. На этом этапе Вы можете узнать ориентировочную цену геодезических услуг.

Этап 2

Понимание сути задачи, более точный расчет предварительной стоимости работ.

Этап 3

Окончательное определение цены и сроков по выполнению услуг. Заключение договора.

Этап 4

Выполнение работ и оформление результатов в бумажном и электронном виде.

Этап 5

Выдача готового продукта в удобном Вам виде. Копии лицензий прилагаются.