Як вирішують проблему неякісного водопостачання за допомогою буріння свердловин на воду

Проблеми, які вирішує буріння свердловин на воду

В Україні буріння свердловин на воду з метою облаштування індивідуальних водозаборів питної або технічної води на компанія веде у всіх регіонах, де організовані його представництва, і обсяги буріння водозабірних свердловин з року в рік продовжують залишатися великими. Навіть при наявності можливості підключитися до мереж централізованого подання води населенню, або проживаючи поблизу якої-небудь річки або озера, звідки без особливих витрат можна було б налагодити водопостачання свого подвір'я, багато хто воліє бурити свердловини. Чим же зумовлено прагнення багатьох жителів нашої країни обзавестися власною свердловиною для задоволення особистих питних і господарсько-побутових потреб? Справа в тому, що буріння свердловин на воду вирішує відразу кілька проблем, з якими постійно або час від часу доводиться стикатися людям, які отримують воду від міських або районних водоканалів:

 1. Незадовільна якість водопровідної води за хімічними та органолептичними (смаковим, візуальним, нюхових) показниками:
  • іноді це обумовлено поганим екологічним станом джерела водопостачання, адже часто їм служить найближча велика річка або водосховище;
  • іноді - поганим станом старих водопровідних мереж;
  • і дуже часто вода має неприємний смак і запах через залишкового вмісту в ній хімічних реагентів, що використовуються для її обробки на водопідготовчих спорудах комунального водозабору (хлору та інших речовин різного ступеня шкідливості).
 2. Мікробне забруднення. Якщо попереднє очищення води ведеться з мінімальними або навіть недостатніми нормами застосування хімії, то абоненти комунальних водопостачальних організацій стикаються з іншою проблемою - забрудненням води хвороботворними бактеріями:
  • первинне забруднення (мікробами, які жили в річці і вижили в процесі підготовки питної води з річкової);
  • вторинне забруднення (в дірявих і зношених старих трубопроводах можуть виникати локальні осередки зараження).
 3. Перебої з водопостачанням, які часто трапляються внаслідок поривів та ремонтних робіт на трубопроводах, відключень насосного обладнання перекачувальних воду підстанцій від електричної енергії.

 

Умови буріння водозабірних свердловин

Чисті підземні води, що видобуваються зі свердловин, є корисними копалинами, що формуються в земних надрах. Тому, для того щоб буріння свердловин на воду могло дати позитивні результати, природні геологічні і гідрогеологічні умови повинні бути відповідними.

 1. Найбільш придатними геологічними структурами для цілей водозабірного буріння свердловин є артезіанські басейни - залягають на значній глибині (близько сотні або перших сотень метрів) потужні, Водообільность, великі пласти-колектори, що складаються з добре водопроникних гірських порід:
  • пісків:
  • пісковиків;
  • тріщинуватих крейдяних і вапняків.
 2. Там, де артезіанські горизонти відсутні або залягають дуже глибоко, альтернативою може бути буріння свердловин на воду з менш потужних і продуктивних водоносних горизонтів, що залягають ближче до поверхні землі.
 3. У районах зі сприятливою екологічною обстановкою бурити водозабірні свердловини можна навіть на грунтові води - перший від поверхні водоносний горизонт, що не перекритий зверху ізолюючими водотривкими шарами і підживлюється водами атмосферних опадів.

Основні моменти підготовки і організації буріння свердловин на воду

Відповідно до загальноприйнятої класифікації свердловин свердловини на воду відносяться до категорії експлуатаційних. Експлуатаційне буріння та будівництво свердловин дозволяє налагодити процес регулярного отримання газоподібних і рідких корисних копалин з надр Землі. Звернувшись із заявкою про буріння свердловини на воду в центральне або одне з місцевих представництв нашої компанії, Ви можете бути впевненими, що весь процес буріння і обладнання свердловини буде відповідати чинним технологічним та санітарно-гігієнічним нормам.

 1. Перше, з чого ми починаємо роботу над замовленням з буріння свердловин - це розгляд гідрогеологічних планів і розрізів, що охоплюють територію, де необхідно провести буріння. На підставі гідрогеологічних даних визначається найбільш відповідний побажанням замовника цільової водоносний горизонт.
 2. Виходячи з необхідної глибини буріння свердловини, складається план бурових робіт, що передбачає спосіб буріння, порядок обсадки пробуреної свердловини, тип фільтрової колони, процедуру випробування і випробування свердловини.
 3. З огляду на особливості ділянки (рельєф, щільність забудови) місцезнаходження на ньому точки буріння свердловини, приймається рішення про використання тієї чи іншої бурової установки. Буріння свердловин на воду може проводитися як великими буровими установками, так і невеликими мобільними агрегатами (на недоступних для великої бурової техніки ділянках: в тісних дворах, на крутих схилах).

Подбайте про резерв свердловини

Завбачливі клієнти нашої фірми, ознайомившись з нашими цінами на буріння свердловин і діючими акціями, вважають за краще замовляти буріння не однієї, а відразу двох водозабірних свердловин, одна з яких буде резервної. Так вони можуть гарантувати собі безперебійне отримання підземної води навіть у разі тимчасової несправності насосного або водопідіймального обладнання на одній зі свердловин. Вартість буріння погонного метра свердловини, при оформленні замовлення на буріння більше ніж однієї свердловини, може бути встановлена з відчутною знижкою (з урахуванням загальної глибини буріння свердловин на воду).


Пожалуйста оцените статью:

Голосов: 0

Вопросы и комментарии

Оставьте Ваш вопрос или комментарий

Ваше обращение будет добавлено после проверки модератора.