Введення в експлуатацію самовільних будівель - GEODEZ геодезичні та геологічні послуги по Україні
097-891-01-18

Згідно зі статистикою за останні кілька років будівництво самовільних приватних житлових будинків тільки зросла, і це не дивно, адже для того, щоб розпочати будівництво на законних підставах необхідно зібрати всю необхідну дозвільну документацію, на оформлення якої йде досить багато часу і сил. Тому багато хто займаються оформленням необхідної документації почавши будівельний процес, а часто і взагалі обходяться без неї. До терміна "самовільне будівництво" відноситься не тільки будівництво нового будинку або котеджу, але також його капітальний ремонт, реставрація, перепланування. Введення в експлуатацію самовільних будівель можливе після проведення певних процедур.

Зрозуміло, що особа, яка здійснила самочинне будівництво не має ніяких прав на об'єкт на законній підставі, тому для того, щоб його отримати, необхідно здійснити процедуру узаконення самовільного будівництва. Найчастіше гостра необхідність у цьому виникає, коли планується продаж об'єкта нерухомості, оформлення дарчої, або здійснення будь-якої іншої операції з нерухомістю.

Офіційною датою введення об'єкта в експлуатацію вважається дата, коли була здійснена реєстрація декларації, яка підтверджує готовність об'єкта до експлуатації. Для того, щоб зареєструвати самовільну споруду необхідно провести технічне обстеження об'єкта нерухомості. Технічне обстеження повинні здійснювати лише кваліфіковані фахівці, що мають відповідні сертифікати.

Технічне обстеження самовільних будівель має кілька етапів провадження:

  • попереднє обстеження об'єкта (його ще називають візуальним). Даний етап передбачає аналіз і вивчення проектної та іншої вихідної технічної документації. Обстежує фахівець будівництво шляхом здійснення різних обмірів, роблять фотографію всієї будівлі і окремих елементів конструкції. На цьому етапі визначається категорія складності досліджуваного будинку;
  • другий етап передбачає повне обстеження об'єкта, обстеження кожної деталі аж до визначення матеріалів, що використовувались у його будівництві, а також їх характеристики. Детальне обстеження об'єкта, при необхідності, також передбачає залучення спеціалістів та лабораторій, які мають відповідну сертифікацію.

Після здійснення технічного обстеження власник земельної ділянки, на якому була проведена самовільна споруда, подає заяву до органу держархбудконтролю. Разом із заявою подається декларація у двох примірниках, звіт про здійснене технічне обстеження, копія техпаспорту та документа, який підтверджує право володіння земельною ділянкою, на якій було здійснене самочинне будівництво.

Вартість технічного обстеження самовільних будівель залежить від багатьох факторів, одним з яких є площа споруди. Як вже говорилося, даний вид робіт необхідно довіряти тільки кваліфікованим фахівцям, що мають досвід в проведенні технічного обслуговування. Професіонали нашої компанії проведуть якісне обстеження оперативно і за доступною ціною. Проведемо роботи у зручний для Вас час.


Будь ласка оцініть статтю:

Голосов: 30

Питання і коментарі

Залиште Ваш питання або коментар

Ваше звернення буде опубліковано після модерації модератора.