Винесення меж ділянки

Володіючи навіть невеликою ділянкою землі доводиться стикатися з необхідністю проведення геодезичних робіт. Однією з найактуальніших послуг, яку надає компанія ТОВ «Геотоп» є винесення меж ділянки. Такі геодезичні роботи представляють фіксацію точок кутів земельної ділянки, які є поворотними.

Винесення меж ділянки

 

Здійснення таких геодезичних робіт потрібно коли:

 • сталася втрата або пошкодження межових знаків;
 • планується будівництво;
 • виникають суперечки з сусідами з приводу меж земельної ділянки;
 • необхідно провести буріння свердловин;
 • купівля-продаж земельної ділянки;
 • необхідно зробити установку паркану;
 • необхідно визначити площу, розміри та конфігурацію земельної ділянки.

Здійснення виносу меж земельної ділянки в натуру передбачає проведення таких робіт, як встановлення і відновлення меж ділянки на місцевості, які проводяться з метою визначення, згідно кадастрового номеру і закріпленням межевих знаків, її площі та місця розташування.

Роботи здійснюються в кілька етапів. Перший етап називається підготовчим. Відбувається збір всієї необхідної документації, укладається договір, здійснюється перевірка реєстрації земельної ділянки в базі і наявність кадастрового номера. Наступний етап польовий. Під час нього здійснюється прив’язка межових знаків, складання абрису та фіксація земельної ділянки межовими знаками. Останній етап камеральний — передбачає проведення робіт зі складання відповідного акту.

Межові знаки являють собою елементи, які використовують з метою позначення меж ділянки. Слід зауважити, що законодавством не встановлені певні межові знаки, які потрібно використати під час винесення меж. Найчастіше, в якості межових знаків використовуються арматура, залізний стовп або спеціальні межові знаки, які вкопуються в землю. Фіксація межових знаків один від одного не повинна перевищувати 1 метра, а фіксація певних поворотних точок не рідше 200 метрів. Визначення поворотних точок кутів здійснюється за допомогою спеціального інструменту — електронного тахеометра. Межові знаки встановлює інженер-геодезист за участі замовника та власників сусідніх ділянок. Якщо хтось із сторін не згоден з установленими межами, спір вирішується з допомогою суду.

Такого роду роботи повинні проводитися тільки досвідченим інженером-геодезистом, який має спеціальні навички та знання для виконання виносу меж. Наші геодезисти виконають всі роботи якісно і за максимально короткий період часу. Ми надамо виконання цієї геодезичної послуги в будь-який зручний для вас час.

Comments (4)

 • Марина
  12/09/2017 at 11:41 |

  Доброго дня! Яка вартість на винесення меж? Скільки межових знаків входить у вартість? Чи працюєте ви у вихідні дні?

  • Geodez
   12/09/2017 at 11:59 |

   Доброго дня, Марина. Орієнтовна вартість винесення меж складає 2500 грн. У вартість входить виїзд спеціалістів на об’єкт, визначення меж земельної ділянки, а також узгодження і встановлення на них межових знаків по поворотним точкам. Кількість межових знаків залежить від конфігурації і площі ділянки. По закінченню робіт, надається Акт винесення меж. Термін надання робіт — 1 день. Працюємо і у вихідні дні також.

 • Михайло
  13/03/2018 at 09:48 |

  Планую будівництво. Яку відстань від паркану потрібно відступити, щоб не порушувати закон.

  • Geodez
   13/03/2018 at 09:54 |

   Доброго дня, Михайло. За будівельним нормам відстань між об’єктом і парканом варіюється в межах від 1 до 5 метрів

   1 метр — це господарські будівлі, сараї, ангари для зберігання сільськогосподарської продукції, ангари для зберігання сільськогосподарського приладдя або гаражі.
   3 метра — житловий будинок.
   4 метра — господарські будівлі для утримання худоби або птиці.
   5 метрів — лазні, сауни, зовнішні котельні.

   Якщо на даний момент ваші сусіди згодні на будівництво житлового будинку або господарської прибудови для утримання домашніх тварин на відстані меншій, ніж це встановлено нормами, все одно рекомендується дотримуватися нормативів. Перш за все — це вимога пожежної безпеки та гігієни.

Leave a comment

Этап 1

Вызов геодезиста. На этом этапе Вы можете узнать ориентировочную цену геодезических услуг.

Этап 2

Понимание сути задачи, более точный расчет предварительной стоимости работ.

Этап 3

Окончательное определение цены и сроков по выполнению услуг. Заключение договора.

Этап 4

Выполнение работ и оформление результатов в бумажном и электронном виде.

Этап 5

Выдача готового продукта в удобном Вам виде. Копии лицензий прилагаются.