Топозйомки

Топозйомки ділянки це самий затребуваний вид геодезичних зйомок, результатом яких є складений топографічний план місцевості. Зберігає постійний масштаб в будь-якій точці місцевості і не враховує кривизну вирівняної поверхні.

Даний вид зйомок виконується за допомогою геодезичних приладів шляхом вимірювання на місцевості кутів, відстаней і перевищень або, в деяких випадках, шляхом проведення аерофотозйомки місцевості. На плані відображають ситуацію і рельєф. Ситуація показує розташування всіх об’єктів на ділянці: будівель, інженерних комунікацій, рослинності і т. д.

Топозйомки поділяються на види в залежності від застосовуваного обладнання. Вони можуть бути: стереотопографічними, мензуальними, теодолітними, тахеометричними, буссольними, гідролокаційними, цифровими і аерофотознімання. Мензульні і теодолитні зйомки практично не застосовуються в наш час, а найпоширенішою є тахеометрична зйомка, яка виконується за допомогою електронних тахеометрів.
В залежності від необхідної точності відображення об’єктів топозйомки виконуються в різних масштабах: від 1:50 до 1:2000. Великі масштаби використовуються для великих промислових споруд, а дрібні масштаби – для невеликих ділянок. Найбільш поширений масштаб — 1:500 з можливістю визначення інженерних комунікацій та узгодженням їх з відповідними експлуатуючими організаціями. Топографічні плани відповідають інструкції з топографічного знімання в якій зібрані всі умовні знаки зрозумілі кожному геодезисту в світі. Кожному об’єкту відповідає унікальний умовний знак прийнятий спеціально для визначеного масштабу.

Наземна топографічна зйомка може бути трьох видів:
— планова;
— висотна;
— комбінована.

Необхідність у виконанні топографічних зйомок виникає при проведенні геодезичних вишукувань, оновленні топографічних карт, створенні генпланів та робочих креслень, проектів ландшафтного дизайну або вертикального планування ділянки.

Топографічна зйомка це складний, відповідальний технологічний процес, який повинен виконуватися тільки професіоналами. Фахівці компанії ТОВ “Гільдія Інжиніринг” якісно виконають будь-які види зйомок, в залежності від ваших потреб, з точністю до міліметрів за допомогою новітніх електронних тахеометрів.

Топозйомки можна розділити на три основні етапи:
1. Підготовчий етап (постановка завдання, збір вихідної інформації, координатна підготовка, складання договору).
2. Польовий етап (виїзд спеціаліста на ділянку, безпосередньо сама зйомка ділянки – вимірювання характерних точок місцевості, рельєфу, ситуації).
3. Камеральний етап (обробка вимірів, складання топографічного плану ділянки).

Ціна і швидкість виконання зйомки залежить від місця розташування ділянки, щільності існуючої забудови і площі. Сьогодні топозйомки є обов’язковими при будівництві будівель і споруд та проводяться на всіх етапах будівництва. Так само топографічна зйомка може бути основою для цифрової моделі місцевості.

Leave a comment

Этап 1

Вызов геодезиста. На этом этапе Вы можете узнать ориентировочную цену геодезических услуг.

Этап 2

Понимание сути задачи, более точный расчет предварительной стоимости работ.

Этап 3

Окончательное определение цены и сроков по выполнению услуг. Заключение договора.

Этап 4

Выполнение работ и оформление результатов в бумажном и электронном виде.

Этап 5

Выдача готового продукта в удобном Вам виде. Копии лицензий прилагаются.