moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Підбираємо масштаб топографічної зйомки

ТОПОГРАФІЧНА ЗЙОМКА 1:500, 1:2000, 1:5000
Якщо ви читаєте цей текст, отже вас цікавить проведення топографічної зйомки, але ви поки що не визначились з масштабом. Отже, що ж цей самий масштаб собою являє.

Визначення:

Масштаб - значення відповідності реальних об'єктів на місцевості об'єктам, які за допомогою умовних знаків позначені на топосхемі.

Від кінцевої мети, чи то проект нової будівлі, дизайн ландшафту або завдання з реконструкції, потрібні різні масштаби. Крім того, для складання планів різних масштабів використовують різні вимірювальні прилади; тип ведучого приладу в ракурсі 1: 100 не підійде масштабу 1: 5000, хоча, це вже турбота виконавця. Нас цікавить питання, як саме підібрати оптимальний масштаб для конкретного об'єкту. Щоб відповісти на питання, ми розглянемо найпоширеніші види масштабів, позначимо основні цільові їх призначення, а ще розберемося, як їх читають.

ВИДИ МАСШТАБІВ - ВИБИРАЄМО ПОТРІБНИЙ
Перш ніж говорити про нюанси масштабів, потрібно уточнити основні параметри:

розмір масштабу;
умовні числові позначення масштабу.
За розмірами масштаби діляться на дрібні / великі. Про дрібні масштаби зараз говорити не будемо, тому що вони призначені вирішення завдань картографування, дрібні масштаби покликані вмістити максимальну площу в оптимальне для читання креслення. Картографічні масштаби вимірюються в кілометрах, наприклад, в одному сантиметрі на карті ми бачимо 100, 200 або 250 км реальної території. Це так званий іменований масштаб.

Масштаби для топопланів називаються чисельними. Наприклад, 1: 500 або 1: 5000. На кресленнях топопланів використовуються тільки чисельні масштаби. Зараз будемо розкривати докладніше основні масштаби, які зустрічаються частіше за інших, почнемо з найбільших масштабів.

МАСШТАБИ 1: 100, 1: 200
Масштаби 1: 100 і 1: 200 вважаються найбільшими масштабами. Це великомасштабні креслення, які створюються для вирішення питань з облаштування невеликих ділянок або для вирішення питань по складним майданчикам по типу шахт, сховищ, резервуарів або відстійників.

У деяких випадках великомасштабне зображення використовується для звичайного цивільного будівництва за умов надто густої мережі комунікації, комплексної забудови. Найчастіше - для облаштування приватних парків, внутрішніх двориків, інше.

Похибка тут мінімальна, допустимі відхили варіюється в межах пари сантиметрів. Читаються такі масштаби наступним чином. Наприклад, якщо є умовне 1: 100, то ми маємо на увазі, що в одному зображеному на папері сантиметрі масштабу ми бачимо 100 см натури, тобто 100 см реальної території. Це чітке схемування, його найчастіше використовують професійні ландшафтні дизайнери, архітектори унікальних будівель, проектувальники, що працюють з надскладними формами.

МАСШТАБ 1: 500
Масштаб 1: 500 або як його ще називають "стандартна п'ятисотка" за кількістю замовлень займає абсолютну лідируючу позицію серед інших. Універсальність, простота, подробиці, достатній охват площі. Більш детально про вартість робіт можна дізнатися тут.

Стандартна п'ятисотка або масштаб 1: 500 потрібен:

під час роботи з проектами промпідприємств;
проектування масової забудови спальних кварталів, котеджів, зведення багатоповерхових конструкцій;
під час підготовки перед прокладкою підземних і надземних комунікацій, також газовода;
а ще саме цей масштаб необхідний при проектуванні гідротехнічних споруд, водосховищ міських, гребель.
МАСШТАБ 1: 500 - НАЙПОПУЛЯРНІШИЙ СЕРЕД ІНШИХ ВИДІВ. САМЕ З ЦИМ ФОРМАТОМ ПРАЦЮЮТЬ В ІНЖЕНЕРНІЙ ГЕОДЕЗІЇ ПЕРЕД БУДІВНИЦТВОМ.
МАСШТАБ 1: 2000
Масштаб 1: 2000 призначений для проектування ж / д і автомагістралей, він допомагає максимально точно розкрити ситуацію саме в складних районах, горбистих, гірських або з неоднорідною платформою, а ще 1: 2000 актуальний для геологорозвідки. Даний масштаб зумів вмістити в себе необхідну деталізованість, разом з тим з його допомогою можна показати великі території. За винятком одного моменту, уточненого нижче.

Без масштабу 1: 200 не обійтися при проектуванні центральних гідротехнічних станцій, електростанцій, для прокладки трубопроводів від водозбірника до розгалуження всередині міста.

Що стосується будівництва, то даний вид використовуються виключно при розробці генсхеми, так як він не має на увазі фіксацію докладної комунікаційної мережі.

Увага! Кожному окремому випадку потрібен індивідуальний підхід, саме тому, якщо стоїть питання щодо будь-якої з тем, описаних в статті, потрібно звертатися безпосередньо в консультаційної контакт-центр.