moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Топографо-геодезичні роботи

Серед усіх видів геодезичних робіт, які пропонує наша компанія, саме топографо-геодезичний напрямок займає провідне місце. Топографо-геодезичні процедури є найбільш затребуваними серед клієнтів. Адже без них неможливо зібрати повний пакет документів для тих чи інших дій на конкретній території. І саме завдяки такій затребуваності послуг ми змогли напрацювати великий досвід в цьому напрямку, освоїти нові методики та випробувати їх на складних і масштабних об'єктах.

Топографо-геодезичні процеси спрямовані на всебічне дослідження поверхні ділянки, а також на розробку графічних матеріалів за результатами їх проведення. До складу цієї групи входить ряд процесів геодезії ділянки.

Перша, ключова процедура топографо-геодезичної групи - це топографічна зйомка. Топозйомка припускає виконання ряду вимірювальних і дослідницьких дій на конкретній території. Для цих дій застосовуються спеціальні геодезичні прилади. Зокрема, це цифрові тахеометри і системи супутникової навігації.

За результатами топографічної зйомки складаються топографічні плани або карти різних масштабів - все залежить від цілей, які покликана виконати дана процедура. Масштабність - це ключовий момент всього топографо-геодезичного процесу. Для кожного конкретного об'єкта підбирається свій масштаб. І навіть у межах однієї ділянки можуть застосовуватися різні масштаби. Наприклад, якщо на ділянці передбачається зведення будівлі, то потрібно виконати зйомку і скласти геоподоснову в масштабі 1:500. А в тому випадку, коли мова йде про благоустрій території, створення ландшафтного дизайну, масштаб укрупнюється - 1:200. Для промислових територій і великий за площею місцевості можуть використовуватися такі співвідношення 1:1000, 1:2000 і далі.

Топозйомка використовується практично на будь-якій ділянці. Вона потрібна і для проектування конструкцій, і для організації будівельного процесу, і для благоустрою території. Також ця процедура проводиться, якщо прокладаються якісь комунікаційні лінії. Без неї немає можливості оформити і генеральний план ділянки. Чому ж так багато напрямків не можуть бути виконаними без цієї процедури? Вся справа в тому, що топографічна зйомка дає комплексний набір даних про досліджувану ділянку. Можна дізнатися відомості про рельєф території, про розташування всіх елементів та об'єктів на ній, а також про її географічні і геометричі показники. Всі ці відомості в сумі дають можливість грамотно спроектувати майбутню конструкцію або виконати реконструкційні роботи.

Топографо-геодезичні роботи не обмежуються тільки топографічною зйомкою. Зйомка - це тільки одна з процедур, хоча і ключова. Обов'язковим продовженням топозйомки є складання відповідного графічного документа - карти, плану, комплексу креслень. Графічна складова не менш важливий етап, ніж сам знімальний процес. Вона може припускати розробку нових планів або оновлення бази застарілих матеріалів згідно з новими відомостями.

Ще одним елементом топографо-геодезичних робіт є перенесення проекту на будівельний майданчик. Це дуже відповідальний відрізок робіт. Грамотно виконати топозйомку, викреслити план і на його основі скласти проект - це тільки одна складова всього процесу. Але точно перенести дані, закладені в проект не менш важливо. Адже якщо на цій стадії буде допущена помилка, то всі старання фахівців на попередніх етапах будуть безглузді.

Ми підходимо до топографо-геодезичних робіт комплексно і виконуємо всі з перерахованих процедур. Тому наші дії послідовні, а результат є точним.