moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Топографічні карти

Топографічна карта є одним з найбільш важливих, головних документів геодезичних вишукувань. Вона передає інформацію про певну місцевість, найчастіше великої площі. Передача відомостей на топографічній карті повинна бути як можна точніше і детальніше. Тільки тоді вона як документ буде затребуваною та актуальною для подальших робіт на території.

Серед відомостей, які знаходять своє відображення на топографічній карті, виділяється в першу чергу рельєф з усіма його особливостями. Також переносити на карту потрібно всі елементи, наявні на даній місцевості. Не упускаються з виду і рослинні, зелені насадження, а також гідрологічні об'єкти.

Що стосується різновидів подібних графічних документів, то їх можна розділити на кілька категорій залежно від предмета ділення. Так, топографічні карти можуть бути різними за масштабами. Це основний варіант їх відмінності. Крім цього показника, вони класифікуються за змістом і наповненням, призначенням та іншим елементам.

Як уже згадувалося, саме масштаб топографічної карти відіграє істотну роль. Для кожної мети застосовується своє співвідношення, в якому переносяться відомості на графічний документ. Якщо для топографічного плану використовуються більші масштаби- 1:100, 1:200, 1:500, масштабування карти досить дрібне. Співвідношення починаються від 1:10000 і опускаються ще нижче аж до 1:1000000. Чим нижчий показник, тим дрібніші елементи, що передаються через карту. Але, у свою чергу, кількість цих елементів можна збільшити. Так, якщо карта більш великого масштабу, то на ній передаються окремі будівлі, розташовані на місцевості. Якщо взяти масштаб дрібніший, то замість будівель буде тільки обрис вулиці і так далі по зменшенню.

Для того щоб передати всі особливості рельєфу, його сильні сторони і недоліки, потрібно виконати горизонтальну зйомку. Відповідно, на топографічну карту рельєф наноситься горизонталями. Інші елементи, наприклад, об'єкти нерухомості, передаються за допомогою спеціально встановлених загальноприйнятих серед геодезистів умовних позначень. Умовні знаки можуть передавати і деякі особливості рельєфу, які не вдається передати горизонталями. Наприклад, це може бути занадто глибокий яр або дуже крутий підйом височини.

Обов'язковим елементом будь-якої топографічної карти є опорна геодезична мережа. Така разбивочная мережа потрібна ще на етапі топографічної зйомки. Вона допомагає правильно провести дослідження місцевості і точно передати розташування кожного з елементів. Це так звана система геодезичних орієнтирів.

Яке ж призначення топографічних карт? Вони використовуються в різних сферах життєдіяльності. Однак саме їх широке і актуальне поширення - інженерна геодезія. Такі карти необхідні для того, щоб раціонально розташовувати ті чи інші елементи нерухомості на місцевості або вести сільськогосподарську діяльність. Картки з великими територіями добре використовувати для планування промислових або гірничодобувних робіт.

Якщо мова йде про складання карт великих за площею територій, то поряд зі стандартними геодезичними методами вивчення, аерофотозйомка використовується і космічна зйомка.

Топографічні карти, складені фахівцями нашої фірми, відрізняються точністю і детальністю. Виконані вони з застосуванням сучасного обладнання та оброблені в професійних графічних програмах. З нами найбільші площі знайдуть своє детальне відображення на якісно складених топографічних картах.