Топографічна зйомка

Топографічна зйомка потрібна у ряді випадків як приватним особам, так і промисловим підприємствам.

Топографічна зйомка, мабуть, найпопулярніша геодезична послуга і одна з найбільш складних і відповідальних. Топографічною зйомкою називають цілий комплекс геодезичних послуг з дослідження певної території і складання топографічного плану в масштабі 1:500. На цьому плані нанесені всі рельєфні особливості та об’єкти, присутні на досліджуваній ділянці, усі будівлі, споруди комунікації.

Топографічна зйомка

Топографічна зйомка – це дуже необхідний атрибут. Вона потрібна для розробки проектної документації генеральних планів конструкцій і споруд, а також ландшафтного дизайну, для планування і реконструкції, оновлення карт місцевості та топографічних планів, які були складені раніше для цієї ділянки або місцевості.

Суть подібної зйомки в тому, щоб зафіксувати висоту, координати і точки всіх об’єктів, які наносяться на топоплан, потім ці точки з’єднуються відповідними умовними знаками, в спеціальному програмному забезпеченні. Цей процес може бути проведений в декількох масштабах. Це вже залежить від розмірів території, а також призначення плану. Наприклад, якщо площа знімається зовсім невелика, то оптимальним буде масштаб 1:500. Якщо ж дослідження місцевості більші по площі, краще зупинитись на масштабі 1:2000, так викопіювання з топоплана масштабу 1:2000 потрібне для підключення до електрики в РЕМ, до неї обов’язково додається ситуаційний план м 1:500, але іноді вимагають топографічну зйомку м 1:1000, як наприклад газовики вимагають для нового підключення газу.

Топографічна зйомка являє собою цілий комплекс послідовних дій, що включають:

 • вивчення знімальної території і всіх відомостей про неї;
 • створення знімального обґрунтування, реперів і опорних точок;
 • безпосередньо вимірювання всіх характерних точок території з певних позицій, координат, перевищень, які перебувають на знімальному майданчику;
 • ведення спеціального абрису на місцевості, куди вручну замальовуються всі об’єкти, їх характеристики, семантика, призначення і т. д., і їх подальша обробка;
 • оформлення звіту та розробка топографічного плану, що і є завершальним етапом всього процесу узгодження геодезичного креслення із замовником та контролюючими інстанціями.

Для того, щоб провести топографічну зйомку за всіма правилами і отримати достовірні результати, необхідно виконувати цю процедуру спеціальним обладнанням – GPS приймачами та тахеометрами. Вони повинні відповідати професійним стандартам, а також бути сучасними. Зокрема, тахеометри мають бути електронними. Це дозволить не тільки підвищити точність даних, але і значно скоротити час, що витрачається на проведення роботи. Адже з електронним тахеометром на об’єкті може знаходитися тільки один фахівець і відразу ж отримані в ході зйомки дані з місця передавати в центр їх обробки по інтернету.

У тому випадку, коли необхідна зйомка не тільки на поверхні землі, але і під нею, потрібно використовувати трасошукачі. Саме вони допомагають знайти і визначити точне місце розташування комунікацій, що дуже важливо. Адже в процесі розробки проекту знання про розташування таких систем допоможе правильно і безпечно розмістити майбутній об’єкт.
Всі відомості, незалежно від того, з використанням якого інструменту вони отримані, обробляються із застосуванням комп’ютерного забезпечення найвищого рівня. І ось в результаті всіх цих дій і народжується топографічний план. Отримані результати наші фахівці оформляють у графічному та текстовому вигляді, а також надають цифровий варіант.

Для того, що б дізнатися всю цікаву для вас інформацію про такий документації, як ситуаційний план зателефонуйте нам по телефону+38 (097) 891-01-18.

Наша компанія є експертом в області топографічної зйомки!

Comments (2)

 • Максим
  02/02/2017 at 07:48 |

  Доброго дня. Мене цікавить вартість топографічної зйомки земельної ділянки площею 3,5 соток у м. Київ для отримання будівельного паспорту. Як довго чекати?

  • Ирина
   02/02/2017 at 07:51 |

   Доброго дня, Максим! Вартість топографічної зйомки у масштабі 1:500 коштує від 5 000 грн. Тривалість робіт із погодженням в органах архітектури 1-2 місяці.

Leave a comment

Этап 1

Вызов геодезиста. На этом этапе Вы можете узнать ориентировочную цену геодезических услуг.

Этап 2

Понимание сути задачи, более точный расчет предварительной стоимости работ.

Этап 3

Окончательное определение цены и сроков по выполнению услуг. Заключение договора.

Этап 4

Выполнение работ и оформление результатов в бумажном и электронном виде.

Этап 5

Выдача готового продукта в удобном Вам виде. Копии лицензий прилагаются.