Топографічний план місцевості складається в ході комплексу топографічних робіт, які називаються топографічною зйомкою. Він являє собою зображення будівель і споруд, рельєфу на карті. Може складатися або на папері, або ж на цифровому носії. Якщо топографічна зйомка виконується для невеликого розміру об'єктів, то в більшості випадків застосовується масштаб 1/500 (п'ятисотка).
За результатами проведеної топографічної зйомки складається геодезична документація, яка носить назву топографічний план. Цей документ відображає рельєф і ситуацію місцевості ділянки, що знаходяться на ньому, наземні і підземні комунікації, червоні лінії, а також інші елементи. Топографічний план може знадобитися для різних цілей, починаючи від ландшафтного дизайну і закінчуючи викопіюванням і ситуаційним планом. Топографічний план може бути переданий замовнику в електронному вигляді або на папері. Це залежить від побажань самого замовника.
Практично всі геодезичні процедури закінчуються однаково - складанням технічної документації та графічних матеріалів. За підсумками топографічної зйомки може бути складений план, а також топографічна схема.
Наша фірма надає повний спектр топографічних робіт різної спрямованості. Наша діяльність базується на дозвільних документах і відповідних ліцензіях. Професійне обладнання та індивідуальний підхід до кожної ділянки забезпечують якісний і достовірний результат.
Якщо ви не знаєте, де взяти план п'ятисотку, зверніться у нашу компанію. Фахівці нашої фірми виконують будь-геодезичні процедури. Але саме робота з масштабом 1:500 є одним з головних і актуальних напрямків нашої діяльності. Роботи по складанню такого плану відпрацьовані до автоматизму у вигляді величезного досвіду і виконуються в найкоротші терміни. Саме тому звернення в наш геодезичний відділ дозволить вам виграти час для подальших робіт. Тим більше що швидкість ніяк не позначається на високій якості готового результату.
Топографічна карта є одним з найбільш важливих, головних документів геодезичних вишукувань. Вона передає інформацію про певну місцевість, найчастіше великої площі. Передача відомостей на топографічній карті повинна бути як можна точніше і детальніше. Тільки тоді вона як документ буде затребуваною та актуальною для подальших робіт на території.
Для дослідження тих чи інших об'єктів, територій, їх характеристик або властивостей в геології застосовуються різні методи і процедури. Найпоширенішими є різні види геодезичної зйомки. Це може бути виконавча, топографічна. Для окремих завдань може застосовуватися подеревная зйомка.
Предметом інженерно-геодезичних вишукувань можуть виступати різні за масштабами об'єкти. Це можуть бути невеликі земельні ділянки, на яких планується будівництво маленького дачного будиночка, а також великі за площею території, розраховані на спорудження, наприклад, великої транспортної магістралі.

Топозйомки ділянки це самий затребуваний вид геодезичних зйомок, результатом яких є складений топографічний план місцевості. Зберігає постійний масштаб в будь-якій точці місцевості і не враховує кривизну вирівняної поверхні.

Даний вид зйомок виконується за допомогою геодезичних приладів шляхом вимірювання на місцевості кутів, відстаней і перевищень або, в деяких випадках, шляхом проведення аерофотозйомки місцевості. На плані відображають ситуацію і рельєф. Ситуація показує розташування всіх об'єктів на ділянці: будівель, інженерних комунікацій, рослинності і т. д.

Топозйомки поділяються на види в залежності від застосовуваного обладнання. Вони можуть бути: стереотопографічними, мензуальними, теодолітними, тахеометричними, буссольними, гідролокаційними, цифровими і аерофотознімання. Мензульні і теодолитні зйомки практично не застосовуються в наш час, а найпоширенішою є тахеометрична зйомка, яка виконується за допомогою електронних тахеометрів.
В залежності від необхідної точності відображення об'єктів топозйомки виконуються в різних масштабах: від 1:50 до 1:2000. Великі масштаби використовуються для великих промислових споруд, а дрібні масштаби – для невеликих ділянок. Найбільш поширений масштаб - 1:500 з можливістю визначення інженерних комунікацій та узгодженням їх з відповідними експлуатуючими організаціями. Топографічні плани відповідають інструкції з топографічного знімання в якій зібрані всі умовні знаки зрозумілі кожному геодезисту в світі. Кожному об'єкту відповідає унікальний умовний знак прийнятий спеціально для визначеного масштабу.

Наземна топографічна зйомка може бути трьох видів:
- планова;
- висотна;
- комбінована.

Необхідність у виконанні топографічних зйомок виникає при проведенні геодезичних вишукувань, оновленні топографічних карт, створенні генпланів та робочих креслень, проектів ландшафтного дизайну або вертикального планування ділянки.

Топографічна зйомка це складний, відповідальний технологічний процес, який повинен виконуватися тільки професіоналами. Фахівці компанії ТОВ “Гільдія Інжиніринг” якісно виконають будь-які види зйомок, в залежності від ваших потреб, з точністю до міліметрів за допомогою новітніх електронних тахеометрів.

Топозйомки можна розділити на три основні етапи:
1. Підготовчий етап (постановка завдання, збір вихідної інформації, координатна підготовка, складання договору).
2. Польовий етап (виїзд спеціаліста на ділянку, безпосередньо сама зйомка ділянки – вимірювання характерних точок місцевості, рельєфу, ситуації).
3. Камеральний етап (обробка вимірів, складання топографічного плану ділянки).

Ціна і швидкість виконання зйомки залежить від місця розташування ділянки, щільності існуючої забудови і площі. Сьогодні топозйомки є обов'язковими при будівництві будівель і споруд та проводяться на всіх етапах будівництва. Так само топографічна зйомка може бути основою для цифрової моделі місцевості.


Будь ласка оцінить статтю:

Голосов: 27

Питання і коментарі

Залиште Ваш питання або коментар

Ваше звернення буде опубліковано після модерації модератора.