Схема дренажу ділянки

Нова земельна ділянка або новий будинок для багатьох є заповітним бажанням. І коли це бажання виповнюється, кожен відчуває неймовірну радість і щастя. Однак щастя може затьмаритися, якщо ваша ділянка виявиться не такою ідеальною. Причому, проявитися вади можуть і не відразу. Але якщо на вашій ділянці немає правильної системи того, як відвести воду з території, то проблем не уникнути. Постійні підтоплення цоколя, підвальних приміщень, руйнування фундаменту і болотистість ґрунту на клумбах і грядках — ось тільки частина негативних наслідків ігнорування системи водовідведення. Водовідведення може бути зовнішнім, але в цьому випадку воно буде стосуватися тільки тієї води, яка збирається згодом опадів. Така система являє собою відливи, по яких вода стікає з даху і виводиться з території. А що робити з грунтовими водами і опадами, які не потрапляють в відливи? Зайву воду потрібно прибирати з території, і зробити це можна за допомогою дренажу.

Схема дренажу ділянки

Розробка схеми дренажу — це основний етап усього процесу. Адже кожна ділянка індивідуальний — у кожного різне місце розташування а, отже, різні рельєф і клімат. Крім того, вплив роблять і інші параметри ділянки — розмір, форма, розташування об’єктів на території та інше. Виходячи з цих показників, можна вибирати, якою буде дренажна система. А вона може бути різною — паралельної, вибіркової і у формі ялинки. Але незалежно від виду, є певний механізм, за яким і повинна будуватися дренажна система. Так, лінії по ділянці повинні йти горизонтально, а елементи, які будуть безпосередньо збирати вологу, необхідно розташовувати поперек і по напрямку до канаві або водоймища, куди буде стікати вода. Якщо водойми поруч немає і воду відводити нікуди, то можна створити колодязь, з якого періодично викачувати насосом.

При розробці схеми дренажу потрібно враховувати не тільки поверхневі особливості ділянки, але і його геологічні особливості, наприклад, складу грунту. В залежності від того, глинистий або піщаний грунт переважає, буде залежати відстань між елементами системи та інші параметри. Дуже важливий момент — це глибина, на якій буде розташовуватися дренаж. Цей показник повинен розрахувати фахівець, який буде займатися проектуванням і розробкою схеми. Якщо помилитися з глибиною, то можна завдати шкоди зеленим насадженням, які не будуть отримувати підживлення ґрунтовими водами.

Попередні дослідження території допоможуть вам визначитися — чи потрібен вашій ділянці взагалі дренаж. У тому випадку, якщо аналізи покажуть, що у вас глинистий грунт або рівень грунтових ось занадто високий, то дренажна система повинна встановлюватися обов’язково.

Всіма цими питаннями, а також складанням схеми дренажу має займатися досвідчений спеціаліст або команда професіоналів. Таких ви знайдете у нашій компанії, яка активно практикує планування і схематизацію дренажних систем будь-якого типу та складності.

Leave a comment

Этап 1

Вызов геодезиста. На этом этапе Вы можете узнать ориентировочную цену геодезических услуг.

Этап 2

Понимание сути задачи, более точный расчет предварительной стоимости работ.

Этап 3

Окончательное определение цены и сроков по выполнению услуг. Заключение договора.

Этап 4

Выполнение работ и оформление результатов в бумажном и электронном виде.

Этап 5

Выдача готового продукта в удобном Вам виде. Копии лицензий прилагаются.