Схема дачної ділянки - GEODEZ геодезичні та геологічні послуги по Україні
097-891-01-18

Хто з нас не мріє мати дачну ділянку, на якій можна розбити невеликий сад або висадити улюблені городні культури. На якому можна звести невеликий будиночок і відпочивати там з родиною на святах. Але мати землю - це тільки початок. Потрібно привести всі землевпорядні документи в порядок, а також розробити детальне планування дачної ділянки. Саме планування відіграє ключову роль в облаштуванні дачної ділянки. Від того, що ви хочете бачити на вашій дачній території і які параметри має ваша ділянка, залежить кінцевий результат. І в першу чергу треба скласти детальну схему дачної ділянки.

Для розробки вдалої схеми території необхідно врахувати ряд факторів. Ці чинники досліджуються шляхом геодезичних робіт. На якість схеми впливають такі складові:

  • рельєфні особливості. Це перше, що повинно враховуватися при плануванні. Саме від того, наскільки рівна ваша ділянка, або які риси вона має (низини або пагорби), можна підбирати ті чи інші варіанти оформлення ландшафту або виду фундаменту, якщо мова йде про будівництво;
  • форма території, а також її площа. Ці кількісні показники, як і рельєф, прямим чином впливають на варіанти оформлення ділянки, на його проектування. Не обов'язково у ділянки буде прямокутна або квадратна форма. Часто вона являє собою багатокутник. В залежності від форми і від розмірів території, можна додавати або прибирати елементи благоустрою. На маленьких ділянках не розміститься стільки об'єктів як на великих без шкоди красі та простору;
  • наявність будівель і комунікаційних ліній. Виходячи з того, чи має дана територія вже якісь господарські або житлові будівлі, і розташовані на ній лінії електропередач, водопровід, каналізація і інші комунікації, залежить розташування об'єктів благоустрою і нових будівель.

Всі ці показники можна досліджувати шляхом геодезичних вишукувань на вашій дачній території. Провівши топографічну зйомку дачної ділянки, можна виявити і особливості рельєфу, і геометричні показники, і розташування елементів - все це знаходить відображення на топографічному плані, який ляже в основу схеми дачної ділянки. Якщо мова йде тільки про ландшафтний дизайн, то масштаб зйомки повинен бути великим - 1:200.

Однак для того, щоб схема була максимально точною, такою, яка буде включати всі особливості конкретно цієї ділянки, потрібно провести не тільки геодезичні вишукування, але і деякі геологічні. Зокрема, потрібно мати такі дані як склад і тип грунту, рівень грунтових вод і їх агресивність, кліматичні особливості, рівень опадів.

Щоб отримати повний і якісний результат геодезії ділянки у вигляді схеми території, необхідно проаналізувати всі ці параметри і враховувати їх при розробці графічного документа. Ви можете попередньо зробити таку схему самостійно, однак це буде лише начерк. На ньому ви зможете викласти своє бачення того, як ви хочете упорядкувати свою дачну територію - де розмістити зелені насадження, доріжки, освітлення або штучний ставок. Однак повноцінну схему дачної ділянки з урахуванням всіх особливостей можуть скласти тільки фахівці. Вони проведуть необхідні дослідницькі процедури, виявлять всі закономірності і покладуть їх в основу схеми. Тільки фахівець зможе правильно вам розробити схему зрошувальної чи дренажної системи з урахуванням комунікаційних ліній. Тільки фахівець підбере вам правильне розташування клумб, беручи до уваги нерівності рельєфу вашої ділянки. Ми з задоволенням розробимо для вас найбільш вдалу схему дачної ділянки, спираючись на ваші уподобання.


Будь ласка оцініть статтю:

Голосов: 14

Питання і коментарі

Залиште Ваш питання або коментар

Ваше звернення буде опубліковано після модерації модератора.