Розробка плану гірничих робіт - GEODEZ геодезичні та геологічні послуги по Україні
097-891-01-18

Розробка корисних копалин не йде самопливом, а здійснюється на підставі затвердженого плану. Розробка плану гірничих робіт на певний період відбувається на основі проекту робіт, журналу геологічної документації родовища і вказівок геологічної служби родовища. Річний план затверджується в установленому порядку. Він складається з текстової частини, в якій зазначаються плановані обсяги видобутку корисних копалин по кварталах, і графічної частини.

Наша компанія пропонує розробку планів гірничих робіт, в процесі якої аналізується наявна документація, виконуються маркшейдерські вимірювання, складаються паспорт відвалу і необхідні акти та довідки.

Графічні матеріали плану

Графічна частина плану являє собою топографо-геодезичний план, що охоплює територію кар'єра і прилеглу територію. На топоплані відображаються рельєф і ситуація. Створюється він в електронному вигляді. На плані розробок за допомогою умовних позначень повинна бути представлена наступна інформація:

 • межа гірничого відводу із зазначенням дати видачі акта Державною службою України з питань праці;
 • межа земельного відводу із зазначенням дати договору;
 •  контур підрахунку запасів;
 • контур підрахунку позабалансових запасів;
 • місця виробництва бурових свердловин розвідки;
 • розкривний уступ (м'який розкрив);
 • розкривний уступ (скельний розкрив);
 • видобувний уступ;
 • відвали.

Коли виконується розробка плану гірничих робіт на рік, кольором виділяються ділянки запланованого видобутку по кварталах. Показуються межі розкриву поквартально. Узгоджують план гірничих робіт на рік начальник відділу нагляду в гірничодобувній промисловості та начальник відділу нагляду за геолого-маркшейдерськими роботами і переробкою корисних копалин.

Геологічний супровід гірничих робіт

Видобуток корисних копалин супроводжується геологічними роботами. Заповнюються журнали геологічної документації, і робляться записи в книзі вказівок геологічної служби. Журнал геологічної документації повинен містити найменування родовища, дату складання та підпис виконавця. Наводяться такі дані:

 1. Загальні відомості (коли і де проводився видобуток у відповідності з планом гірничих робіт, на якій позначці, скільки було видобуто фактично і скільки планувалося видобути, обсяги розкривних робіт, наводиться фрагмент плану річних робіт з виділеною площею робіт у звітному періоді).
 2. Геологічна інформація (план маршруту вивчення геології в уступі, маркшейдерські координати точок дослідження, характеристики порід, опис особливостей корисних копалин, вказівка на наявність зон тріщинуватості) з додатком фотографій.

Висновки:

 • чи є геологічна ситуація сприятливою для раціональної розробки родовища;
 • чи можливо вести подальші роботи згідно з планом гірничих робіт;
 • чи ведуться роботи з дотриманням встановлених правил і норм;
 • для яких видів будівництва придатна корисна копалина в місці видобутку.

Розробка планів гірничих робіт передбачає аналіз вказівок геологічної служби за попередній період.

У разі постійної невідповідності планових та фактичних показників видобутку, план гірничих робіт може бути перезатверджений, про що у книзі вказівок геослужби робиться відповідний запис, і наводиться новий план. Геологічний супровід передбачає запис у журналі вказівок про те, що гірничі роботи можуть бути продовжені, а також про необхідність проведення радіаційного контролю.


Будь ласка оцініть статтю:

Голосов: 49

Питання і коментарі

Залиште Ваш питання або коментар

Ваше звернення буде опубліковано після модерації модератора.