Розмежування земельної ділянки по процентному співвідношенню (60х40% або в будь-якому іншому) - GEODEZ геодезичні та геологічні послуги по Україні
097-891-01-18

Багато землевласників стикаються з такою ситуацією коли необхідно провести розмежування земельної ділянки. До таких ситуацій відносяться різні операції з земельною ділянкою. Розмежування вимагає чіткості і високої точності. І тут вже необхідна допомога професіоналів у цій справі. Коли земельну ділянку розділити на певні частини для землекористування, наприклад 60% на 40%, замовник для вирішення цього завдання звертається в геодезичну організацію. Підставою для початку геодезичних робіт щодо розмежування земельної ділянки є документи на загальну ділянку і рішення міської або сільської ради на розділ. Причиною розділу можуть бути продаж, купівля, вступ в спадок в будь-яких частках.

У процесі розмежування є землевпорядна частина і геодезична.

Геодезична складається з незалежного заміру геодезичними приладами всієї площі початкової ділянки. Потім визначається лінія розділу за всіма нормами і правилами червоних ліній і під'їзних доріг. Коригування лінії ведуться до точного збігу заданих площ. Потім ця лінія виноситься в натуру на місцевості. Бачачи на ділянці кілочки для забору нової лінії розмежування сторони підписують відповідний акт згоди межи. До акту додається схема ділянок із зазначенням розмірів і прив'язок межових знаків, щоб їх можна було відновити від жорстких контурів в будь-який момент, не вдаючись до геодезичних організацій, до документів підкладається копія геодезичних ліцензій та сертифікатів. За термінами така робота займає не більше 1-го дня. Якщо результати робіт не задовольняють жодну із сторін, на ділянку запрошується незалежна організація для проведення промірів площ.

Результати проведення геодезичної частини передаються землевпорядникам.

На підставі геодезичних вимірів на місцевості, готуються кадастрові зйомки зі складанням технічного звіту. В них фахівці проводять повний опис матеріалів огорож і самих межових знаків.

Землевпорядники готують технічну документацію на окремі кадастрові номери.

Нерідко замовники звертаються до геодезистів з проханням перевірити процентовку ділянки. І ми провівши комплекс вимірів і графічних побудов у креслярських програмах можемо з точністю до квадратного сантиметра визначити площі. Нерідко доводилося переставляти паркани для дотримання процентного співвідношення. В окремих випадках вимірів тільки подільних ділянок було не достатньо, тоді потрібно було ще і проміряти ділянки сусідів, або весь ланцюжок ділянок, що примикають до приватизованого, має Держ Акт та кадастровий номер з проектними координатами в загальнодержавній системі координат.

На перший погляд все просто - розділив одну ділянку на 2 і готово, але часто буває коли ділять на 33/100, потім ще навпіл і отримуємо - потрібно виділити 165/1000, і так далі.

Однією з причин чому сусіди самі не можуть розмежувати ділянку є той факт, що лінійних промірів не достатньо для точного визначення межі. І перед тим, як відміряти від паркану розмір 6 метрів рулеткою, потрібно спочатку перевірити правильність положення самого паркану, потім потрібно відкласти горизонтальне прокладання проектної довжини. Часто буває некваліфіковані заміри проводять на похилій довжині, що тягне за собою помилку.

Ми досягаємо точність в 1 см. Кілька слів про точність, яку необхідно досягати при даному виді геодезичних межевальных робіт, передбачену діючих земельним законодавством:

  • обласні центри і великі міста від 300 тис. населення - 10 сантиметрів;
  • міста звичайні - 20 сантиметрів;
  • села - 30 сантиметрів;
  • ділянки від 3 Га - 1 метр;
  • ділянки від 10 Га - 3 метра.

Якщо помилки при інсталяції межи менше цих значень, то суперечки сусідів в суді не розглядаються.

Отже, в результаті проведення робіт ви отримаєте виконавчу схему розмежування ділянки в потрібному процентному співвідношенні, межові знаки на місцевості, консультацію фахівця на місцевості з приводу найбільш ергономічного розташування під'їзних шляхів, посадки будівлі, встановлення огорожі.


Будь ласка оцініть статтю:

Голосов: 10

Питання і коментарі

Залиште Ваш питання або коментар

Ваше звернення буде опубліковано після модерації модератора.