Радіологічне обстеження будівлі - GEODEZ геодезичні та геологічні послуги по Україні
097-891-01-18

Якщо ви думаєте, що засів у квартирі, радіація вам не загрожує, тоді ви глибоко помиляєтеся: мармурова стільниця на кухні, опалювальні радіатори, меблі з ДСП, будматеріали з яких побудований будинок – все це дає підвищений радіаційний фон. На відміну від інших випромінювань (бактеріологічне, хімічне), радіаційне випромінювання ми не бачимо. Його можна виявити тільки за допомогою дозиметра. Радіологічне обстеження своєї квартири або будинку ви можете зробити в будь-який час, для цього вам потрібно зв'язатися зі спеціалістом і замовити радіологічне обстеження у нас, і якщо у вас буде підвищений радіаційний фон, значить, потрібно вживати заходів.

Ми піддаємося дії радіації, як штучним шляхом, так і природним. Природні джерела радіації: радіоактивні елементи в землі, які створюють природний фон. Космічні промені, автотранспорт, газ на якому готуємо їжу, вода, яку п'ємо, – все це відноситься до природних джерел радіації.

До штучних джерел радіації відноситься рентген, флюорографія; забруднення повітря тепловими і атомними електростанціями, спалюванням вугілля, автозаправними станціями, випробуваннями ядерної зброї, роботою автотранспорту, сміттєвими звалищами.

Близько 75% загального опромінення люди отримують щодня з природних джерел: з повітрям, їжею і водою. Радіологічні обстеження будівель показали, що вміст радону в повітрі квартири і у воді з крану, часто перевищує граничні норми. Тому дуже важливо провести в кожному будинку або квартирі радіологічне обстеження будівлі.

Особливо небезпечним вважається газ радон. Він прозорий, без смаку і запаху, важчий за повітря в сім з половиною разів, і тому може накопичуватися в будинках і квартирах. Він утворюється глибоко в землі при розпаді урану. Потрапляє в житлові приміщення різними шляхами: з підлоги і фундаменту, з грунту, вивільняючись з цегли та цементних блоків. І якщо житло не провітрюється, рівень радіації в будинку підвищується.

Вплив радіації на людей згубний: невеликі дози ведуть до ракових захворювань і порушень в генетиці наступних поколінь людей, а від великих доз неминуча смерть. Радіологічні обстеження будівель показали, що нормальним вважається радіаційний фон – 0,15-0,19 мікрозіверт на годину (МкЗв/год); трохи підвищений, але ще допустимий фон – 0,2-0,6 МкЗв/год; підвищений радіаційний фон – 0,61-1,2 МкЗв/год; а якщо радіаційний фон понад 1,21 МкЗв/год – це небезпечно для життя.

Дуже важливо провести радіологічне обстеження будинку, що здається в експлуатацію. Підвищений фон радіації може спостерігатися в старих будівлях і в нових будівлях, що здаються в експлуатацію. Особливо це стосується будинків, які виготовлені з червоної цегли або бетону. Але якщо будинок побудований з білої цегли, все одно перед здачею в експлуатацію, поряд з іншими обстеженнями, потрібно провести і радіологічні обстеження, в які включається таке:

 • вимірювання потужності гамма-променів в будинках-новобудовах та на території ділянки;
 • вимірювання газу радону у приміщеннях нового будинку.

Перед початком будівельних робіт будь-якої будівлі, маленької чи великої, на земельній ділянці потрібно провести радіологічне обстеження промислових майданчиків. Якщо земельна ділянка під промисловий майданчик велика, тоді радіологічне обстеження майданчика доцільно проводити в декілька етапів:

 • вивчення майданчики або рекогносцировка;
 • польове обстеження (з дозиметром або радіометром) всієї території промислового майданчика;
  підготовка звіту;
 • надання звіту в Потребнадзор, де складається висновок про наявність чи відсутність підвищеної радіації на промисловому майданчику.

У наш час на ділянках, що виділяються під будівельні об'єкти, можуть чекати наступні небезпеки:

 • джерела іонізуючих випромінювань (частини від ядерних реакторів, рентгенівських апаратів), що випадково потрапили на майданчик;
 • захоронення радіоактивних відходів, старі і нові, але не визначені;
 • плями штучного радіонукліда – цезію-137;
 • підвищений рівень надходження радону з грунту;
 • рівень підвищеної радіації, що виходить від будівельних матеріалів.

Для виявлення перерахованих вище факторів при радіологічному обстеженні виконуються наступні дії з геодезії:

 • виявлення майданчиків з радіаційним забрудненням;
 • відбір зразків ґрунту;
 • контролювання ділянок з витікаючим із землі радоном.

Щоб почати радіологічне обстеження майданчика потрібно мати ситуаційний план майданчика в прийнятному масштабі з позначенням меж ділянки і наявних на ній будівель. Як бачимо, радіологічне обстеження майданчика перед початком будівництва об'єкта необхідно. Ви можете замовити радіологічне обстеження майданчика у нашій компанії.


Будь ласка оцініть статтю:

Голосов: 17

Питання і коментарі

Залиште Ваш питання або коментар

Ваше звернення буде опубліковано після модерації модератора.