Приватизація землі під приватним будинком - GEODEZ геодезичні та геологічні послуги по Україні
097-891-01-18

Послуга тимчасово недоступна

Якщо ваша ділянка не узаконена шляхом приватизації, то вона вам офіційно не належить, хоча прожити в будинку, зведеному на цій землі, ви можете все життя. Це не парадокс, а Українське законодавство, особливо в редакції 2014 року. В будь-який, зручний державним органам момент, ваша земля і, відповідно, ваш будинок може бути відібрана у вас для потреб держави, якщо на руках у вас немає відповідного офіційного акту. Вам потрібно землю перевести з державного володіння в своє приватне. Тому не зволікайте, а збирайте потрібні документи і вирушайте приватизуватися, виконайте приватизацію землі під приватним будинком.

Однак перш ніж йти, вам необхідно знати з чого починати і чим закінчити. Навіть якщо ви коли-то вже дізнавалися про процедуру приватизації, ваші дані можуть застаріти - законодавство України не стоїть на місці. Переломним виявився минулий 2014 рік, коли система землеустрою була повністю реформована, введені нові процедури, спрощені механізми. Реформа торкнулася і приватизаційного процесу. До 2014 року органи місцевого самоврядування після подачі туди заяви з усіма даними про себе і про ділянку і місячного очікування видають дозволи на розробку проектного пакету документів. Далі у відділі землеустрою району або міста дана документація і видається. Потім потрібно було узгодити проект із Держземагентством України. В результаті власник отримував на руки акт, що підтверджує його право власності на землю. І хоча процедура приватизації законодавчо є безкоштовною, але оформлення технічної документації, а також різні неформальні витрати істотно б'ють по гаманцях.

Приватизація землі під будинком здійснюється в кілька послідовних дій. Насамперед, необхідно подати заяву в органи місцевого державного управління на приватизацію. Заява оформлюється в певній формі та має нести інформацію про ФІБ тієї особи, хто претендує на землю, інформацію про ділянку, яку хочуть приватизувати (фактична адреса, розмір), а також вказується підстава на якій повинна бути здійснена приватизація. До заяви додається пакет документів, що містить: копію паспорта та ідентифікаційного коду; копію документа, що підтверджує ваше право на володіння земельною ділянкою; довідку про землекористування; акт встановлення меж ділянки.

Коли всі документи зібрані і разом із заявою подано, настає черга наступного етапу. Він полягає у прийнятті рішення про приватизацію цієї земельної ділянки. Даний етап здійснюється в місячний термін. Після того, як рішення прийнято наступає третій етап, під час якого виготовляється технічна документація та складається акт.

Що стосується нової приватизаційної процедури, то основний алгоритм дій в принципі не змінився. Але візити в Держземагентство можна скоротити до одного, щоб тільки оформити акт про реєстрацію ділянки. Акт на володіння ділянкою отримувати вже не потрібно. Для того, щоб почати процедуру реєстрації, потрібно сплатити мито, а потім почекати два тижні. Як правило, за цей термін питання може не вирішитися без неофіційної мотивації. Тому найкращий вихід - доручити приватизаційні клопоти посередницьким агентствам, які займаються землевпорядними справами. Приватизація землі під приватним будинком - одна з найсильніших сторін і найбільш затребуваних послуг нашої фірми. У нас налагоджені добрі зв'язки з усіма державними земельними установами, що допоможе вам уникнути корупційних схем, тривалих ходінь по кабінетах і плутанини з паперами, а також значно прискорить весь процес. Адже приватизаційна процедура не тільки дуже витратна, але і досить тривала. Деякі справи по приватизації тривають кілька років і в кінцевому підсумку завершуються в залі судових засідань.

Процес приватизації передбачає виконання однієї обов'язкової умови. Воно виходить з самої назви послуги. Узаконення землі під будинком передбачає обов'язкову наявність на ділянці нерухомого житлового будинку, в якому власник повинен бути обов'язково зареєстрований.


Будь ласка оцініть статтю:

Голосов: 10

Питання і коментарі

Залиште Ваш питання або коментар

Ваше звернення буде опубліковано після модерації модератора.