moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Принцип «від простого до складного» застосовується і в геології

Складаючи програму досліджень, геологи намагаються закладати такі види досліджень, які, забезпечуючи отримання необхідної інформації, відрізняються порівняно невеликою вартістю. До таких видів робіт відноситься отримання показників властивостей шарів лабораторними методами. Але геологічна ситуація диктує свої умови. Випробування ґрунту в польових умовах, що тягне за собою подорожчання вишукувань, проводиться в наступних випадках:

При неможливості відбору зразків непорушеної структури з масиву.
Коли неможливо достовірно визначити характеристики лабораторними методами.
При розвитку в межах майданчика товщ, що володіють особливими властивостями.
Для отримання перехідних коефіцієнтів від лабораторних досліджень до натурної моделі.
При підвищеному рівні відповідальності проектованих будівель.
ПОЛЬОВІ ВИПРОБУВАННЯ ҐРУНТІВ: СТАТИЧНЕ ЗОНДУВАННЯ
Випробування грунту в умовах природного залягання порід дає значення показників його властивостей, не спотворених порушенням структури і зняттям існуючих напруг. Для встановлення меж шарів, виділення лінз і прошарків, визначення характеристик, встановлення глибини занурення паль і оцінки можливості їх занурення виконується статичне зондування.

Графіки зондування наочно відображають зміну щільності шарів.

Наша компанія, що займається проведенням геологічних вишукувань для будівництва, у своїй практиці застосовує польові випробування ґрунтів, тим самим забезпечуючи високу якість геологічних матеріалів.

ВИПРОБУВАННЯ ҐРУНТІВ ПАЛЯМИ ЕТАЛОННОГО І НАТУРНОГО ТИПІВ
Показники опору грунтів основи паль визначаються шляхом проведення випробувань еталонною палею. Вона являє собою інвентарну металеву трубу, яка складається з окремих ланок завдовжки не менше одного метра. Нижній кінець її закритий наконечником. Діаметр палі 114 мм, загальна довжина не повинна перевищувати 12 м. Комплект устаткування містить пристрої для випробувань динамічної та статичної вдавлюючої навантаженнями.

Згідно ГОСТу, мінімальна кількість дослідів в межах одного контуру будівлі повинна дорівнювати 6. Однак при наявності даних проведених робіт в аналогічних ґрунтових умовах допускається зменшувати кількість дослідів, або приймати в розрахунок найгірші результати.

Необхідність проведення експериментування з натурними палями встановлюється проектною організацією.

ҐРУНТОВА ЛАБОРАТОРІЯ І ПОЛЬОВІ ШТАМПО-ДОСЛІДИ
За допомогою дослідів у лабораторних умовах визначаються фізико-механічні характеристики, міцнісні і деформаційні показники. Але деколи потрібне проведення польових випробувань штампом для отримання більш достовірних результатів.

Польові випробування ґрунтів штампом - дорогий вид польових геологічних досліджень. Щоб поширити результати цих робіт на всю територію вишукувань, встановлюють кореляційні коефіцієнти, проводячи зіставлення даних штампо-досвіду з даними лабораторних робіт. Таким чином скорочується кількість штампів з одночасним підвищенням достовірності загальних результатів.

Завдяки тому що лабораторні дослідження носять масовий характер, використання кореляційних коефіцієнтів дозволяє детально і достовірно охарактеризувати всю площу.