Причини проведення інженерно-геологічних вишукувань для будівництва - GEODEZ геодезические и геологические услуги по Украине
097-891-01-18

Геологія ділянки для будівництва

Інженери-проектувальники, які відповідають за розробку проектів будівель і споруд, гарантують, що їх дітища простоять без дефектів тривалий термін, тільки якщо спиралися в розрахунках на попередньо проведені інженерно-геологічні вишукування. Наша дослідницька компанія є надійним партнером забудовників і проектних організацій, що забезпечує їх якісними даними про геологію земельних ділянок і грамотними, обґрунтованими рекомендаціями щодо організації будівельних робіт.

Необхідність інженерно-геологічних вишукувань

Геологія обраної для будівництва майданчика не завжди виявляється сприятливою. Іноді інженери-геологи в ході досліджень виявляють проблеми, що ускладнюють будівництво і безаварійну експлуатацію будівель:

  • недостатню несучу здатність ґрунтів;
  • знаходяться надто близько до поверхні землі рівні грунтових вод;
  • агресивність грунтової вологи відносно сталі й бетону;
  • шкідливі екзогенні інженерно-геологічні процеси.

Щоб в подальшому, вже після завершення будівельних робіт і введення споруди в експлуатацію власнику не довелося вкладати додаткові кошти в дорогі заходи, щоб забезпечити безпеку будівлі, всі геологічні чинники повинні бути враховані ще на етапі проектування.

Аспекти економічної ефективності геологічних вишукувань для будівництва

Проведення інженерно-геологічних вишукувань, не тільки запобігає виникненню можливих аварійних ситуацій, які можуть спричинити руйнування будівель. Ще однією стороною цих дослідних робіт є їхня можлива економічна ефективність. Економити на інженерної геології годі було навіть в, здавалося б, повністю сприятливих природних умовах. Наприклад, при будівництві індивідуальних житлових будинків окремі господарі земельних ділянок вважають, що, відмовитися від інженерно-геологічних вишукувань можна і вигідно, варто тільки подбати про закладення фундаменту «із запасом» (зробити його глибше і ширше, ніж у сусіда). Приймати таке рішення - помилка. Навпаки, якщо результати досліджень покажуть, що грунт на ділянці - надійний і не викликає побоювань, то за рахунок полегшення необхідного фундаменту можна отримати суттєву, в порівнянні з вартістю досліджень, економію (зменшуються обсяги земляних робіт і потреба в будівельних матеріалах). Маючи достовірну інженерно-геологічну інформацію, розробники проекту, не відчуваючи побоювань, проектують будівельні конструкції, чітко відповідають умовам місцевості.

Існує і ще один аспект економічної вигідності інженерно-геологічних вишукувань, який враховується далекоглядними домовласниками. Деякі страхові фірми, що займаються страхуванням об'єктів нерухомості, стали пропонувати більш вигідні умови полісів тим з клієнтів, які пред'являють технічні звіти, які свідчать про проведення досліджень перед будівництвом застрахованої будівлі. До таких нововведень їх явно спонукала довіра і надійність проектів, автори яких мали достовірні інженерно-геологічні дані.

Як визначаються необхідні обсяги досліджень

З метою забезпечення показності і достовірності інженерно-геологічних відомостей мінімальні обсяги досліджень по геології обмежуються нормативними документами в сфері будівельної діяльності. Регламентується відстань між свердловинами і точками випробування грунтів, глибина буріння для відбору проб на лабораторні дослідження фізико-механічних і хімічних властивостей. При складанні програми робіт і розрахунку кошторисної вартості досліджень береться до уваги:

  • категорія відповідальності інженерної споруди;
  • складність геологічної будови району пошуків;
  • площа і геометрична конфігурація проектованої будівлі.

На деяких територіях місцева влада іноді встановлює більш жорсткі норми, згідно з якими повинні проводитися інженерно-геологічні вишукування. Дослідження підвищеної ретельності потрібні поблизу унікальних споруд, які представляють культурну та історичну цінність, в центральних районах великих міст, в особливо охоронюваних зонах. У цих випадках дослідження проводяться за спеціальною, більш поглибленою програмою.


Пожалуйста оцените статью:

Голосов: 29

Вопросы и комментарии

Оставьте Ваш вопрос или комментарий

Ваше обращение будет добавлено после проверки модератора.