Чому популярно буріння свердловин на воду та облаштування індивідуальних водозаборів?

Послугами нашої компанії  з пошуку перспективних відносинах геологічних горизонтів і буріння свердловин на воду можна скористатися в будь-якому районі України, де:

 • поблизу відсутня мережа комунального водопроводу (села, селища, дачі, заміські котеджні селища);
 • зношеність водопровідних мереж загального користування тягне перебої в подачі води і погіршення її якісних показників;
 • існуючі водозабірні споруди не справляються зі зростаючим попитом на воду.

Інженерні вишукування для проектування будівництва житлових будинків або виробничих комплексів, які потребують господарсько-питне і виробничому водопостачанні, які замовляються в нашій фірмі, також часто супроводжуються гідрогеологічними дослідженнями з пошуку підземних джерел води. Хоча буріння свердловин на воду обходиться дорожче, ніж приєднання об'єкта до існуючих водопровідних комунікацій, а включення індивідуального водозабору свердловини в проектований комплекс спричиняє подорожчання проектних і будівельних робіт на ціну буріння водозабірних свердловин, це мало кого зупиняє. Витрати, пов'язані з бурінням свердловин на воду, згодом окупаються. Незалежне від міських і районних служб, що відають водопостачанням, споживання води (зрозуміло, організоване відповідно до правил), може бути гарантією:

 • постійного її наявності;
 • відповідності якості води вимогам санітарно-гігієнічного законодавства.

Що включає послуга з буріння водозабірних свердловин?

Послуга буріння свердловин на воду, пропонована нашою фірмою, не обмежується проходкою і обсадкою трубами свердловини в зазначеному замовником місці, коли позитивний результат робіт нічим не гарантується. Великий архів інженерно-геологічної та гідрогеологічної документації дозволяє планувати буріння в потрібних для цього геологічних структурах. Виходячи з цього, роботи після укладення договору будуються таким чином:

 1. Опрацьовуються картографічні та звітні матеріали по району передбачуваного буріння. Цей етап робіт проводиться гідрогеологами компанії в стінах офісу.
 2. Після того, як на підставі даних вишукувань минулих років буде визначено найбільш підходящий водоносний пласт (цільової горизонт) і намічені координати точки буріння, будується геолого-технічний проект водозабірної свердловини. Проект являє собою орієнтовний розріз земної кори в місці буріння і накладений на нього креслення свердловини з зазначенням діаметрів буріння, характеристиками обсадних труб і фільтрової колони. Чим глибшою проектується свердловина, тим складнішою буває її конструкція.
 3. Бурова бригада проводить розгортання бурильного агрегату в точці буріння, а потім відповідно до геолого-технічним проектом виконує буріння і обладнання свердловини.
 4. Після закінчення буріння необхідно провести цикл пробної відкачки, щоб переконатися у відповідності фактичних експлуатаційних параметрів свердловини очікуваним. В процесі відкачування контролюється дебіт свердловини (витрата води) і зниження рівня в водоносному шарі. Для напірних горизонтів враховується величина падіння тиску. Після визначення оптимального режиму експлуатації свердловини, стабілізації витрат та рівня, освітлення свердловини води проводиться гідрохімічний контроль. Проби води доставляються в водно-хімічну лабораторію і аналізуються за основними макро- і мікропоказателям, нормованих відповідно до санітарних правил і нормам.

Тільки після закінчення повного комплексу зазначених робіт буріння свердловини на воду можна вважати закінченим, і свердловина, за актом, передається в розпорядження замовника, який може приступати до її подальшої обв'язки і обладнання.

 

Послуга з буріння свердловин на воду «під ключ»

Крім описаного вище, існує і другий варіант надання послуги з буріння водозабірної свердловини - так званий варіант буріння «під ключ». Цей термін означає, що замовник отримує у власність не просто свердловину, а вже готовий до видобутку води комплекс, що включає;

 • свердловину;
 • спущене в свердловину водопідйомне устаткування (насос, труби);
 • оголовок свердловини з запірної і розподільної арматурою;
 • надскважінное спорудження для захисту верхньої частини свердловини від морозів, атмосферних опадів і полегшує її технічне обслуговування.

Буріння свердловин на воду «під ключ» додатково вимагає розробки і узгодження проекту водозабору, що, природно, позначається на вартості і терміни його облаштування і здачі в експлуатацію.

 

Можливі складності при бурінні

Буріння водозабірних свердловин можна назвати відносно легкою справою тільки в тій місцевості, геологічна будова якої є гранично простою:

 • пласти гірських порід залягають горизонтально;
 • геологія не ускладнена розривними тектонічними порушеннями;
 • чергування глинистих і піщаних пластів у верхній частині розрізу створюють хороші умови для накопичення на порівняно невеликих глибинах запасів чистої підземної води;
 • на шляху до цільового пласту не зустрічається прошарків міцних грунтів, що відносяться до високих категорій буримости і потребують спеціального бурового інструменту.

У складної геологічної ситуації не підготовлені до таких умов буріння свердловин на воду невеликі підприємства з обмеженими ресурсами і мінімальним набором бурильного інструменту можуть не впоратися зі взятої на себе завданням. Саме тому, якщо є хоча б найменші сумніви щодо відсутності проблем при бурінні, рекомендується довіряти обладнання водозаборів солідним підприємствам, які мають парк різноманітної бурової техніки і велику базу геологічних і гідрогеологічних даних. Наші фахівці успішно справляються з різними ускладненнями в ході буріння на воду. Наприклад:

 • При пливунах у верхній частині розрізу є можливість застосувати метод буріння з паралельної обсадкою.
 • При перетині свердловиною некондиційних водоносних горизонтів, в цьому інтервалі вона додатково обсаджується і цементується для роз'єднання пластів.
 • При зустрічі високоміцних порід є можливість продовжити буріння спеціальним твердосплавним або алмазним інструментом.

Якщо на Вашій ділянці, згідно гідрогеологічних картах, можна добути воду, то можете не сумніватися, що наша компанія зможе пробурити і обладнати свердловину необхідної глибини і конструкції.


Пожалуйста оцените статью:

Голосов: 0

Вопросы и комментарии

Оставьте Ваш вопрос или комментарий

Ваше обращение будет добавлено после проверки модератора.