Несуча здатність ґрунтів

Основою будь-якого будинку і споруди є фундамент. Саме від того наскільки якісно був зведений фундамент залежить поява різних деформацій будівлі як вертикальних, так і горизонтальних, поява тріщин в несучих конструкціях. Щоб такі неприємності вас не турбували необхідно обов’язково визначати несучу здатність грунту, якою багато хто нехтує, що надалі вилітає в копієчку. Від несучої здатності ґрунту залежить усадка фундаменту. Краще всього довірити визначення несучої здатності грунту кваліфікованим фахівцям, які підійдуть до проведення даних робіт з геології грамотно і відповідально.

несуча здатність грунтів

Якісно проведений аналіз грунту дозволить підібрати правильний тип фундаменту, що в подальшому допоможе уникнути сверхдопустимого опаду будівлі або споруди. Слід зазначити, що не у всіх випадках появи тріщин в стінах, перекосу дверей причиною є неправильно зроблений розрахунок несучої здатності грунту, але це не говорить про те, що до нього можна ставитися з меншою відповідальністю. Розрахунок необхідно робити ще до початку проектування, це допоможе визначити яке зможе витримати навантаження грунт.

Як же визначити його несучу здатність? Щоб її визначити, потрібно мати уявлення про три важливі його характеристики — тип, ступень ущільненості в певній області і його вологості. Для того, щоб дати оцінку якості ґрунту необхідно пробурити буром свердловину або викопати яму. Слід пам’ятати, що для того, щоб визначити головні характеристики ґрунту, брати його потрібно на глибині не менше двох метрів. Саме на такій глибині буде розташовуватися фундамент і на такій глибині можна дати характеристику грунту не залежно від сезону, так як для цієї глибини вода не доходить. Дуже важливим фактом є те, що зі збільшенням вологості, несуча здатність грунту зменшується. Тут слід враховувати такий нюанс: якщо чорноземи стаючи вологими втрачають свою несучу здатність, то властивості піску в такому випадку майже не змінюється. Краще всього закладати фундамент на глибині нижче 1,5 метрів. На такій глибині зволоження ґрунту відсутнє. Щільність ґрунту є величиною, яка постійно змінюється, вона непостійна. Щільним вважається грунт який знаходиться на глибині понад 80 см. Це відбувається тому що на грунт, що знаходиться під землею, досить глибоко, тиснуть пласти грунту, розташовані над ним. Під час буріння, виймаємий грунт має меншу щільність і стає більш пухким.

Для проведення таких робіт, як реконструкція, перепланування, капітальний ремонт та виявлення тріщин у фундаменті виробляють розрахунок несучої здатності грунтів підстави. Якщо вам потрібно провести дані роботи, звертайтеся до нас. Наші фахівці мають достатньо великий досвід в проведенні подібних робіт, а також володіють спеціальними навичками і знаннями, які допоможуть розрахувати несучу здатність грунту максимально точно.

Comments (6)

 • Олександр Володимирович
  23/03/2017 at 09:28 |

  Добрий день. Потрібна геологія грунту та дослідження фундаменту для добудування двох поверхів офісного приміщення.
  Площа ділянки 15 соток, площа будівлі 250 квадратів.
  Цікавить несуча здатність грунтів. Чи витримає фундамент ще 2 поверхи.
  Розрахуйте вартість таких робіт.
  м. Чернігів

  • Geodez
   23/03/2017 at 09:33 |

   Добрий день, Олександр Володимирович.
   Вартість послуг орієнтовно складає 23000 грн.
   На ділянці будуть проведені геологічні вишукування методом буріння 2-ї свердловин до 12 метрів.
   Також, для обстеження фундаменту, буде прорито 2-а шурфи. На завершальній стадії всі отримані дані підсумовуються, аналізуються і підводяться підсумки на їх підставі. Все це викладається в єдиному звіті. У ньому містяться всі фактичні відомості, а також практичні рекомендації щодо подальших робіт з фундаментом для приведення його у нормальний стан.

 • Марина
  26/07/2017 at 11:40 |

  Доброго дня! У мене питання з геології. Скажіть будь ласка для приватного будинку скільки коштуватимуть інженерно-геологічні вишукування з лабораторією? Знаходиться ділянка у Дніпропетровській області.

  • Geodez
   27/07/2017 at 07:56 |

   Доброго дня, Марина! Орієнтовна вартість інженерно-геологічних вишукувань складає 6000 грн. У вартість входить: буріння двох розвідувальних свердловин по 6-8 метрів, відбір зразків грунту, лабораторний аналіз грунту, складання геологічного звіту з показниками грунту та рекомендаціями по будівництву фундаменту. Термін виконання робіт — до 3-х тижнів.

 • Володимир
  29/08/2017 at 08:47 |

  Доброго дня. Для визначення опорної площі фундаменту проектувальникам необхідно визначити несучу здатність грунту. Будівництво заміського будинку 2 поверхи+ підвал. Яка вартість і тривалість цих досліджень? м. Канів

  • Geodez
   30/08/2017 at 07:07 |

   Добрий день, Володимир. Несуча здатність грунтів, наряду з показниками виду грунту, рівнем грунтових вод і ступеня ущільненості, визначається методом лабораторних досліджень зразків грунту. У Вашому випадку, для цього необхідне буріння 2-3 свердловин глибиною до 8 метрів. Після проведення польових та камеральних робіт, складається геологічний звіт з характеристикою грунту та рекомендаціями по будівництву фундаменту. Орієнтовна вартість таких робіт — 8000 грн. Термін виконання до 3 тижнів.

Leave a comment

Этап 1

Вызов геодезиста. На этом этапе Вы можете узнать ориентировочную цену геодезических услуг.

Этап 2

Понимание сути задачи, более точный расчет предварительной стоимости работ.

Этап 3

Окончательное определение цены и сроков по выполнению услуг. Заключение договора.

Этап 4

Выполнение работ и оформление результатов в бумажном и электронном виде.

Этап 5

Выдача готового продукта в удобном Вам виде. Копии лицензий прилагаются.