moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Межі земельної ділянки

Земля завжди цінувалась як товар. Щоб її продати чи купити треба знати чітку межу земельної ділянки. Виміряти вашу земельну ділянку, встановити межі на ній, оформити це все, і одержати відповідні документи, вам допоможе наша компанія і її кваліфіковані спеціалісти.

ЯК ВСТАНОВИТИ МЕЖІ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ?
Щоб встановити межі, хазяїну ділянки треба одержати виписку, де вказані координати X і Y точок по всій межі. Виписку можна одержати в кадастровій організації вашого міста чи району. Коли виписка координат буде одержана, тоді можна зв’язатись з нашою фірмою.

Чи допустима погрішність при проведенні данних геодезичних робіт?

Межі встановлюють за допомогою геодезичних приладів і вимірів, а всім відомо, що при вимірюваннях бувають погрішності, тобто, неточність у вимірюваннях. Мінімальна погрішність для невеликої ділянки допускається 0,1 м, а для великого сільськогосподарського угіддя допустима - 2,5 м.

ЧИМ ПОЗНАЧАЮТЬСЯ ВСТАНОВЛЕНІ МЕЖІ?
Вони закріплюються межовими знаками. Такими знаками на ділянці можуть бути:

Металічні кілочки з сірого чавуну, покриті антикорозійним покриттям або стальні. Зверху кілок укомплектований горизонтальною площиною у вигляді круга, діаметром 8 см, товщиною 1,2 см. На цій площині наноситься номер межового знаку. Такі кілки забивають на таких місцях, де межовий знак співпадає з чим-небудь: дорогою, спорудою чи парканом.
Бетонні кілки, зроблені у вигляді піраміди, біля основи мають розмір 20*20 см, а в верхній частині 12*12 см, висота кілка 70 см. В верхній частині кілка кріпиться металічна пластина, на якій нанесений номер межового знаку. Такі кілки встановлюють на асфальтовій поверхні або на ґрунті.
Пластикові стовпчики, діаметром 9 см, висотою 120 см. На стовпчикові є сферичний виступ, де нанесена краска червоного кольору, на якій написаний номер межового знаку. Такі стовпчики можна ставити тільки на ґрунті.
Тимчасові дерев’яні кілки.
Які кілки встановлювати на межі своєї земельної ділянки – вирішує сам хазяїн. Найдешевшими являються пластикові кілки.

Який би ви кілок не ставили – металічний чи пластиковий, щоб визначити межу земельної ділянки, у кожного кілка є свій індивідуальний номер, який більше ніде не повторяється. Номер цей складається з 10 символів: цифр і букв.

По інструкції закопують межові знаки на глибину 0,5-0,8 м, все залежить від ґрунту, на якому будуть проводитись роботи. А щодо відстані між кілками, то вони повинні бути не рідше, чим через 200 м. А якщо ви не хочете, щоб межовий знак був на поверхні земельної ділянки по причині незручності в обробітку земельної ділянки, тоді межовий знак можна закопати в землю. По інструкції, глибина повинна бути не менше, ніж 0,65 м від поверхні.

Бувають випадки коли межові знаки неможливо або не треба встановлювати:

Якщо раніше на цій земельній ділянці вже були межові знаки, а на даний момент загубились, тоді треба відновити старі знаки, взнавши в кадастровій організації їхні номери.
Є такі місця, що межовий знак встановити неможливо (дорога, річка, місця, де не можна проводити земляні роботи), тоді замість межового знаку треба відмітити точку яскравою краскою.
Якщо межа земельної ділянки проходить по границі чогось (берег річки, лісова смуга, залізнична колія, паркан, споруда), тоді, на прохання хазяїна, можна відмовитись від межового знаку.
Роботи по встановленню межових знаків на земельній ділянці проводяться в присутності хазяїна або уповноваженої ним особи.