moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Масштаб 1:2000 топографічної зйомки

Предметом інженерно-геодезичних вишукувань можуть виступати різні за масштабами об'єкти. Це можуть бути невеликі земельні ділянки, на яких планується будівництво маленького дачного будиночка, а також великі за площею території, розраховані на спорудження, наприклад, великої транспортної магістралі.

В залежно від того, який саме за розмірами об'єкт належить вивчати геодезистам, обирається той чи інший масштаб. Так, такі як співвідношення 1:500 застосовуються для топографічної або виконавчої зйомки невеликих відстаней - окремих земельних ділянок або груп ділянок. Якщо співвідношення, наприклад, 1:10 000 або 1:50 000, то тут можна говорити про цілі міста і розробку не просто планів, а цілих карт. А ось масштаб 1:2000 - це так звана золота середина. Цей напрямок діяльності пов'язаний з такими розмірами території, які можна порівняти з розмірами селища міського типу або невеликого містечка. Отже, саме в такому масштабі проводиться зйомка даних населених пунктів або окремих їх частин.

Масштаб 1:2000 пов'язаний з виробничим напрямком і об'єктами промислового призначення. Сфери, які охоплює даний розмір зйомки, досить великі. У масштабі-двотисячників розробляється технічна документація для багатьох промислових об'єктів та елементів інфраструктури. Це цілий ряд важливих для нормального життєзабезпечення елементів. Серед них виділяється цілий ряд промислових об'єктів - це підприємства, що спеціалізуються у різних галузях, також це цілі гірничодобувні комплекси та окремі шахти або рудники. Водні об'єкти та гідрологічні конструкції також потребують геодезичних вишукуваннях до планів масштабу 1:2000. Це такі об'єкти як безпосередньо самі водойми та їх окремі частини, які становлять інтерес з метою розробки родовищ корисних копалин; порти, судноремонтні заводи, греблі, водосховища, греблі - це все гідрологічні об'єкти, які можна досліджувати в масштабі 1:2000. Також сюди відносяться гідроелектростанції, теплові електростанції, елементи та окремі відрізки трубопроводів різного призначення, зрошувальні канали, а також автомобільні, залізничні дороги та інші об'єкти і території, пов'язані з ними.

На підставі топографічної зйомки масштабу 1:2000 складаються різні графічні документи в залежності від цілей, які ставляться перед виконавцями. Найчастіше такими графічними документами є генеральні плани проектування, технічні креслення окремих елементів досліджуваного об'єкта. Звіти і графічні матеріали в сукупності являють собою результат топографічної зйомки в масштабі 1:2000. Проводиться вона з застосуванням цифрових тахеометрів і систем супутникової навігації. Вони дають можливість оперативно отримувати точні дані. Крім того, робота на таких об'єктах, як, наприклад, гірська розробка певних копалин, вимагає відповідної сертифікації не тільки фахівців, які проводять геодезичні вишукування, але і самого обладнання. Особлива увага приділяється його безпечній роботі в шахтах, штольнях та інших закритих промислових приміщеннях. Наша компанія має великий досвід роботи на подібних промислових об'єктах, відповідно, у нас на руках є усі необхідні сертифікати і дозвільні документи. Поряд з роботою в різних великих і дрібних співвідношеннях ми активно практикуємо топографічну зйомку і складання супутньої графічної документації в масштабі 1:2000