Інженерні вишукування

В роки стрімкого зростання темпів будівництва як приватного, так і промислового все менше придатних місць для розташування нових об’єктів. Тому одним з предпроектних етапів є інженерні вишукування. Інженерні вишукування це комплекс заходів, спрямованих на визначення якості і кількості геометричних та технічних параметрів майданчика під будівництво.

Інженерні вишукування

Дослідження починаються з попереднього виїзду фахівців на ділянку. Цей етап називається рекогносцировка. Якщо ділянка влаштовує за всіма параметрами, то її вивчають юристи із землеустрою на предмет можливості покупки або приватизації. Інженер-землевпорядник перевірить ділянку по кадастровій базі на накладки і історію власників. Для цього роблять топографічну зйомку. Топозйомка актуальна 1 рік. На топографічній зйомці видно всі підземні комунікації, всі будівлі, фундаменти, дороги, червоні лінії і багато іншого. Такі інженерні вишукування називаються інженерно-топографічні. Так само є і інженерно-геодезичні вишукування. Вони включають в себе винесення меж ділянки на місцевості, розбивку геодезичних осей і плями забудови.

Окремо варто виділити інженерно-геологічні вишукування. На підставі них виробляється розрахунок фундаменту, визначення глибини грунтових вод, механічні властивості грунту.

До інженерних вишукувань по бурінню входить процес буріння. Інженер-геолог обов’язково відзначає появу води . Після її появи свердловина поглиблюється і проводяться виміри рівня кожні 10-15 хвилин.

Інженерні вишукування

Тільки досвідчений геолог може правильно класифікувати ґрунти і звертати увагу на всі тонкощі геологічної обстановки. В процесі досліджень він стежить за тріщинуватістю порід, спостерігає за вивітрюванням порід, їх щільністю, міцністю. Описує вологість порід. Спостерігає за провалами бурового інструменту, що показує наявність пустот. Спостерігає за температурою ґрунту та підземних вод у свердловинах. Якщо будинок на палях, то проводиться статичне зондування. Досвідчений геолог прям на ділянці в процесі буріння визначає типи і класи грунтів. За класами грунти поділяються на магматичні, осадові, метаморфічні. Ось приклад опису гірських порід з КЕРІВНИЦТВА ПО ГЕОЛОГІЧНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ПРИ ІНЖЕНЕРНИХ ВИШУКУВАННЯХ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА на прикладі граніту. Граніт-світло-сірий, середньозернистий, рівномірно-зернистий, з окремими більш великими кристалами польових шпатів, з однорідною текстурою, середньої міцності. Глина алевретиста, темно-сіра з бурими плямами, суха, з невеликими домішками слюди і дрібних зерняток перита, з рослинними залишками, мікрослоіста, твердої консистенції.

Пилуватий Суглинок, жовтувато-бурий, з нальотами порошкоподібної вапна, з включеннями кристалічного гіпсу; текстура безладна, у верхній частині шару консистенції суглинків напівтвердий, у нижній — м’якопластична. При інженерних вишукуваннях ця інформація є основою для подальшого складання технічних звітів.

Під час виконання інженерних вишукувань під будівництво ви отримуєте наступні документи: топографічний план; звіт про екологічні дослідження, інженерно-геологічний звіт. Всі інженерні вишукування у будівництві наші професіонали виконують згідно вимог діючих нормативних документів.
Инженерные изыскания

Провівши геологічні вишукування стає зрозумілим про вартість майбутнього фундаменту і комплексу заходів для експлуатації будівлі або споруди.

Наші кваліфіковані спеціалісти можуть якісно провести весь комплекс досліджень. Ми самі передаємо нашим відділам ваш об’єкт від етапу до етапу, тому за весь комплекс досліджень економиться до 2-х тижнів часу за рахунок злагодженості колективу. Не кажучи вже про заощаджені засоби і отриманий позитив, працюючи з нами. Ваші проектувальники грунтуючись на наші інженерні вишукування, знайдуть там всі необхідні дані з першого разу і приймуть найбільш актуальні та доцільні проектні рішення.

Comments (2)

 • Артур
  05/04/2017 at 07:43 |

  Добрий день. Підскажіть мені з приводу інженерних вишукувань. Маю ділянку в пгт. Щерець Львівської області. Кадастровий номер є. Хочу дізнатися вартість комплексу послуг геології і геодезії для будівництва одноповерхового промислового приміщення до 1000 м.кв.

  • Геодез
   05/04/2017 at 10:20 |

   Доброго дня, Артур. Вартість за комплекс послуг складає 13000 грн.
   До вартості включено:
   — топозйомка м 1:500, надання через 5 днів топографічного плану з перепадами висот на ділянці;
   — винесенння меж згідно кадастрового номеру, видача Акту винесення меж земельної ділянки;
   — буріння 2-3 свердловин до 8 метрів, лабораторний аналіз грунту.
   Орієнтовно через 3 тижні Ви отримаєте детальний геологічний звіт з рекомендаціями щодо будівництва фундаменту.

Leave a comment

Этап 1

Вызов геодезиста. На этом этапе Вы можете узнать ориентировочную цену геодезических услуг.

Этап 2

Понимание сути задачи, более точный расчет предварительной стоимости работ.

Этап 3

Окончательное определение цены и сроков по выполнению услуг. Заключение договора.

Этап 4

Выполнение работ и оформление результатов в бумажном и электронном виде.

Этап 5

Выдача готового продукта в удобном Вам виде. Копии лицензий прилагаются.