moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Геопідоснова ділянки

Геоподоснова знайома кожному власнику земельної ділянки. Не думайте, що це якийсь новий документ. Іншими словами - це генеральний топографічний план вашої території. На цей план наносяться червоні лінії забудови, всі інженерні споруди і комунікації - в тому числі підземні, а також всі наявні на ділянці споруди. Повинен визначатися і рельєф. Найчастіше для цього геодезичного процесу застосовується стандартний масштаб 1:500. Вихідною процедурою для створення геоподосновы є топографічна зйомка. Такий план необхідний для того, щоб можна було приступати до проектного етапу, а також ефективно здійснювати подальшу будівельну діяльність на ділянці. Якщо у вас є вже геоподоснова, виконана давно, перевірте її актуальність - документ потребує оновлення раз на три роки.

Геоподоснова використовується ще в одному напрямку діяльності на ділянці. Це дані про геологічні особливості території - про склад і характер ґрунту, його позитивних і негативних сторонах. Однак у такому значенні термін «геоподоснова» використовується значно рідше і коли мова заходить про цьому документі, то мається на увазі саме геодезична його природа.

Даний документ розробляється поетапно, як і будь-який вид топографічної зйомки. Для початку потрібно визначитися з технічним завданням. На його підставі позначається та площа території, яка підлягає дослідженню. Саме від площі залежить обсяг робіт, відповідно, витрачається час і вартість процесу. Після складання технічного завдання можна переходити безпосередньо до вивчення ділянки. Самий трудомісткий з усіх етапів - це польовий. Адже саме на його основі відбувається розробка геоподосновы. Тому всі його процедури повинні бути виконані чітко і точно. Для цього застосовується електронне геодезичне обладнання - тахеометри і приймачі GPS сигналу. Перед початком зйомки повинні бути розроблені відповідні геодезичні мережі. А на завершальному етапі дані аналізуються, обробляються, і складається остаточний документ.

Як правило, геоподоснова - це не один план, а цілий комплекс планів, що охоплюють різні елементи ділянки і різні кути освітлення його особливостей. Якщо ви вирішите, що геоподоснова і топоплан - це один і той же графічний документ, то будете неправі. Так, вони подібні між собою. Але геоподоснова більш повна. Крім об'єктів нерухомості, на неї наносяться будь-які, навіть самі дрібні елементи - тротуари, дороги і підземні об'єкти.

Розробляти геоподоснову як і будь-який інший геодезичний графічний документ потрібно уважно. А дані, що містяться в ній повинні бути достовірними, точними і перевіреними. Довірте складання такого відповідального документа фахівцям нашої фірми. Якщо геоподоснова буде розроблена нашими геодезистами, то ви можете бути впевнені, що документ з легкістю пройде всі етапи узгодження у всіх організаціях і установах.