Геопідоснова ділянки

Геоподоснова знайома кожному власнику земельної ділянки. Не думайте, що це якийсь новий документ. Іншими словами — це генеральний топографічний план вашої території. На цей план наносяться червоні лінії забудови, всі інженерні споруди і комунікації — в тому числі підземні, а також всі наявні на ділянці споруди. Повинен визначатися і рельєф. Найчастіше для цього геодезичного процесу застосовується стандартний масштаб 1:500. Вихідною процедурою для створення геоподосновы є топографічна зйомка. Такий план необхідний для того, щоб можна було приступати до проектного етапу, а також ефективно здійснювати подальшу будівельну діяльність на ділянці. Якщо у вас є вже геоподоснова, виконана давно, перевірте її актуальність — документ потребує оновлення раз на три роки.

Геоподоснова ділянки

Геоподоснова використовується ще в одному напрямку діяльності на ділянці. Це дані про геологічні особливості території — про склад і характер ґрунту, його позитивних і негативних сторонах. Однак у такому значенні термін «геоподоснова» використовується значно рідше і коли мова заходить про цьому документі, то мається на увазі саме геодезична його природа.

Даний документ розробляється поетапно, як і будь-який вид топографічної зйомки. Для початку потрібно визначитися з технічним завданням. На його підставі позначається та площа території, яка підлягає дослідженню. Саме від площі залежить обсяг робіт, відповідно, витрачається час і вартість процесу. Після складання технічного завдання можна переходити безпосередньо до вивчення ділянки. Самий трудомісткий з усіх етапів — це польовий. Адже саме на його основі відбувається розробка геоподосновы. Тому всі його процедури повинні бути виконані чітко і точно. Для цього застосовується електронне геодезичне обладнання — тахеометри і приймачі GPS сигналу. Перед початком зйомки повинні бути розроблені відповідні геодезичні мережі. А на завершальному етапі дані аналізуються, обробляються, і складається остаточний документ.

Як правило, геоподоснова — це не один план, а цілий комплекс планів, що охоплюють різні елементи ділянки і різні кути освітлення його особливостей. Якщо ви вирішите, що геоподоснова і топоплан — це один і той же графічний документ, то будете неправі. Так, вони подібні між собою. Але геоподоснова більш повна. Крім об’єктів нерухомості, на неї наносяться будь-які, навіть самі дрібні елементи — тротуари, дороги і підземні об’єкти.

Розробляти геоподоснову як і будь-який інший геодезичний графічний документ потрібно уважно. А дані, що містяться в ній повинні бути достовірними, точними і перевіреними. Довірте складання такого відповідального документа фахівцям нашої фірми. Якщо геоподоснова буде розроблена нашими геодезистами, то ви можете бути впевнені, що документ з легкістю пройде всі етапи узгодження у всіх організаціях і установах.

Comments (2)

 • Роман
  13/02/2017 at 08:57 |

  Доброго дня. Мене цікавить ціна за геопідоснову ділянок у Одеській області.

  • Ирина
   13/02/2017 at 08:59 |

   Доброго дня, Роман! Ціна топографічної зйомки м1:500 складає 1600 грн за одну ділянку.

Leave a comment

Этап 1

Вызов геодезиста. На этом этапе Вы можете узнать ориентировочную цену геодезических услуг.

Этап 2

Понимание сути задачи, более точный расчет предварительной стоимости работ.

Этап 3

Окончательное определение цены и сроков по выполнению услуг. Заключение договора.

Этап 4

Выполнение работ и оформление результатов в бумажном и электронном виде.

Этап 5

Выдача готового продукта в удобном Вам виде. Копии лицензий прилагаются.