Геологія для приватного будинку

Геологія для приватного будинку може бути зроблена ще на стадії покупки землеволодіння. Дбайливий господар має можливість, звернувшись у фірму ТОВ «Геотоп», заздалегідь з’ясувати, наскільки обрана ділянка за геологічною будовою відповідає його будівельним задумам. Геологія ділянки для приватного будинку може встановити, що грунтові води знаходяться близько до поверхні, а покупець не мислить будинку без сухого підвального приміщення. В такому випадку краще пошукати ділянку з іншого геологією, так як роботи по водопониженню можуть виявитися не під силу індивідуальному забудовнику.

ГЕОЛОГИЯ ДЛЯ ЧАСТНОГО ДОМАГеологія для приватного будинку, в більшості випадків, передбачає проходку декількох неглибоких свердловин. Глибина свердловин буде збільшена в разі влаштування глибоких підвалів. Зазвичай проходка виконується механічним ударно-канатним способом. Розвідувальні виробки буряться діаметром 127 мм, а технічні, з яких беруть проби ґрунту на дослідження, — діаметром 146 мм. Геологія ділянки для приватного будинку повинна бути вивчена під всім споруджуваним будинком. Але стан ділянки не завжди дозволяє проїхати важкій великогабаритній техніці до місця робіт. Тоді використовують мотобур.

Геологія для приватного будинку ціна складається з багатьох чинників. Габарити дому, характер геології, відстань до об’єкта — ось складові ціни. Чим більші розміри будівлі, тим глибше вироблення і тим більше їх потрібно пробурити для уточнення розрізу. Якщо розріз представлений декількома шарами, то з кожного шару необхідно відібрати мінімум по 6 проб для випробувань в лабораторії. Чим більше шарів у розрізі, тим більший обсяг лабораторних випробувань належить виконати для визначення характеристик грунтів. Геологія для приватного будинку передбачає вивчення гідрогеології ділянки та з’ясування агресивності підземних вод до різних марок бетону. Для цього з водоносного горизонту відбирають проби води і роблять аналіз. Геологія для приватного будинку, ціна на данній вид робіт може бути знижена у тому випадку, якщо на ділянці раніше проводилися роботи геологічного характеру. Фахівці перед призначенням складу польових робіт ретельно вивчають архівні матеріали. Дані досліджень минулих років використовують при побудові розрізів і при статистичній обробці показників властивостей ґрунтів.

Геологія ділянки для приватного будинку досліджується шляхом проведення рекогносцировки майданчика та прилеглої території. Звертається увага на прояви несприятливих інженерно-геологічних процесів і явищ. Карст, просадні блюдця, виходи підземних вод на поверхню, зсуви — все це підлягає вивченню. Якщо ділянка передбачуваного зведення будинку розташований на схилі, а поблизу нього виявлено зсувні явища, то доведеться зробити розрахунок стійкості схилу. Геологія для приватного будинку в такому випадку буде складатися з буріння профілів, за якими буде виконуватися розрахунок стійкості схилу.

Геологія ділянки для приватного будинку проводиться з метою надання відомостей, необхідних для складання проекту будинку. Отримана інформація може вплинути на кошторисну вартість будівництва. За даними геологічних досліджень, керуючись рекомендаціями, проектувальники вибирають тип фундаменту і його параметри. Геологія для приватного будинку може значно знизити загальну вартість будівництва, якщо в результаті проведених досліджень виявлено, що в даних умовах можна застосувати фундаменти, які не зажадають великих витрат. При наявності просадних грунтів в розрізі і грунтів з рослинними залишками виконана геологія ділянки для приватного будинку запобіжить появу тріщин у стінах побудованого будинку і його руйнуванню.

Comments (8)

 • Олександр
  31/03/2017 at 07:16 |

  Яка ціна за комплекс вишукувань для будівництва будинку? Площа — 42 сотки, м. Харків.
  Підскажіть що входить у комплекс і як швидко все виконаєте.

  • Геодез
   31/03/2017 at 07:17 |

   Добрий день, Олександр.
   Вартість комплексу вишукувань складає 6500 грн.
   На ділянці буде виконано:
   — топографічну зйомку 1:500 для проектування;
   — винесення меж ділянки по кадастровому номеру та встановлення межових знаків;
   — буріння 2-3 свердловин по 6-8 метрів.
   Топографічний план ділянки буде надано через 5 днів, після проведення знімання.
   Після лабораторного аналізу зразків грунту, протягом 3 тижнів Ви отримаєте геологічний звіт.

 • Артем
  11/04/2017 at 09:27 |

  Зорієнтуйте будь-ласка по ціні на геологію.
  Будуємо 3-х поверхових будинок на схилі, потрібно зробити 4 свердловини по 15 метрів під самим будинком і 6 по 10 на схилі для вирахування його стійкості. Київ, вул. Локомотивна

  • Геодез
   11/04/2017 at 14:00 |

   Добрий день, Артем. Вартість геологічних вишукувань орієнтовно складає 45000 грн. Спеціалістами буде проведене буріння свердловин на задану глибину, відбір зразків грунту. Після вивчення фізико-механічних і хімічних властивостей грунту у сертифікованій лабораторії, орієнтовно через 3 тижні, Вам буде наданий геологічний звіт з рекомендаціями і попередженнями небезпечних процесів для Вашого нового будівництва і експлуатації.

 • Євген
  30/10/2017 at 08:42 |

  Доброго дня! Якої глибини ви бурите свердловини на геологію для приватного будинку?

  • Geodez
   30/10/2017 at 09:08 |

   Доброго дня, Євген! Глибина буріння свердловин при проведенні геології ділянки для приватного будинку залежить від того, якої складності буде сама будівля. Також велике значення має вибір фундаменту для будинку. Для стрічкового та стовпчастого фундаменту, буріння здійснюється не менше, ніж на 6 метрів від нижньої точки фундаменту. З пальовим та плитним фундаментом інша ситуація. Також якщо є загроза зсуву ділянки, то буріння свердлоивни проходить через усю глибину схилу + ще 5 метрів.
   Для того, щоб уникнути помилок, зверність до спеціалістів нашої компанії.

 • Марія
  31/01/2018 at 09:42 |

  Яким чином проходить виїмка зразків грунту для лабораторних досліждень грунту перед будівництвом приватного будинку?

  • Geodez
   31/01/2018 at 11:11 |

   Доброго дня, Марія. Після буріння розвідувальних свердловин малогабаритною буровою установкою, спеціалісти відбирають зризки керну непорушеної структури кожні 0,5 метри і при зміні порід (глина, пісок, суглинок і т.д.). Особливій увазі підлягає процес перевезення зразків, щоб вони не змінили свою первісну структуру і вологість. Після цього, у лабораторії досліджуються фізико-механічні характеристики грунту.

Leave a comment

Этап 1

Вызов геодезиста. На этом этапе Вы можете узнать ориентировочную цену геодезических услуг.

Этап 2

Понимание сути задачи, более точный расчет предварительной стоимости работ.

Этап 3

Окончательное определение цены и сроков по выполнению услуг. Заключение договора.

Этап 4

Выполнение работ и оформление результатов в бумажном и электронном виде.

Этап 5

Выдача готового продукта в удобном Вам виде. Копии лицензий прилагаются.