Геологія -геодезичні та геологічні послуги по Україні GEODEZ
097-891-01-18

Геологія, в загальному розумінні, - досить давня і складна наука. В цілому, вона вивчає всі земельні процеси, склад і структуру. Вона охоплює досить широку область знань і, тому, в ході розвитку, розділилася на безліч напрямків. Одним з таких є інженерна геологія. Вона спрямована на дослідження взаємодії геологічних середовищ (зокрема, ґрунту) з об'єктами, побудованими людиною.

Якщо мова йде про будівництво, то яким би великим або малим за масштабністю воно не було, починатися воно повинно саме з геології. Перш ніж закладати фундамент і навіть розраховувати те чи інше планування, потрібно знати, що там внизу, під землею і як це вплине на довговічність і міцність майбутньої конструкції. Тобто, потрібно дослідити фізичні та хімічні характеристики і процеси, що відбуваються в ґрунтових водах і в грунті на тій ділянці, де будуть виконуватись будівельні роботи. Не варто економити, а тим більше ігнорувати проведення геологічних вишукувань, так як в подальшому ви витратите набагато більше коштів на ліквідацію наслідків неправильної закладки фундаменту. Такими наслідками можуть бути тріщини у фундаменті, що в результаті утворює тріщини в стінах, перекіс вікон і дверей та багато іншого. Усунення причин зажадає чималу кількість часу і фінансових коштів. Тому краще всього їх запобігти.

Для виконання такої роботи потрібні кваліфіковані геологи та інженери. Тому до вибору компанії треба підходити з усією серйозністю. Якщо ви хочете дійсно якісне виконання, зверніться до нашої фірми. Тут вам завжди запропонують найвигідніші умови і зроблять все геологічні етапи якісно.

В геологію ділянки, незалежно від мсштабів, входять наступні роботи:

  • буріння свердловин. Це невід'ємна частина етапу. Саме за допомогою свердловин можна взяти на аналіз проби ґрунтових вод і всіх шарів грунту;
  • лабораторні дослідження. Самий якісний і достовірний аналіз проводиться саме в спеціально обладнаних лабораторіях;
  • аналіз отриманих результатів та виклад їх у звітній формі. До звіту входять усі поради і рекомендації для будівельників при виконанні робіт. Наприклад, як побудувати дренажну систему або систему гідроізоляції, які матеріали краще застосовувати.

На терміни та обсяги аналізу можуть впливати кілька факторів:

  • масштаби будівництва. Для одноповерхового будинку або котеджу розмір робіт буде не надто великим. Буде досить пробурити 2-3 свердловини в різних місцях ділянки. У той же час, якщо це цілий житловий комплекс, багатоповерхівки, або великий по площі офісний або торговий центр, то обсяги, відповідно, зростають. При цьому, кількість свердловин збільшується. Схема буріння також змінюється. Крім того, потрібно погодження на проведення робіт, збір дозвільної документації.
  • проблемність ділянки. Ділянка, на якій планується забудова може знаходитися в такому місці, де навіть візуально простежуються деякі несприятливі умови. У таких випадках навіть дослідження для будівництва невеликого будиночка можуть вимагати додаткового часу і аналізів. Наприклад, якщо ділянка має великий кут схилу, додатково треба провести його розрахунок стійкості. У деяких випадках може виконуватися зондування.

Слід сказати, що на цьому дослідженні економити не варто. Багато, хто хотів зменшити свої витрати на будівництво, зовсім відмовлялися від геологічних досліджень ділянки. В кінцевому результаті вже через кілька років їх будинки просідають, тріскаються, сиріють. Така ж ситуація і у тих, хто замовляв недорогі бригади, які не мають власних лабораторій та виконують всі розрахунки приблизно. До того ж витрачені на дослідження гроші зекономлять ваші фінанси на будівельні матеріали під час закладки фундаменту. Адже, добре знаючи грунт, можна підібрати саме ті матеріали, які найбільш оптимально підійдуть до неї. Вартість робіт у нашій компанії відповідає їх якості. Всі етапи виконуються із застосуванням нових методів, інструментів, з проведенням аналізів в обладнаних лабораторіях.

Кваліфікований аналіз від нашої компанії - це довговічність вашого будинку, і ваш спокій.


Будь ласка оцініть статтю:

Голосов: 49

Питання і коментарі

Залиште Ваш питання або коментар

Ваше звернення буде опубліковано після модерації модератора.