moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Геологічні вишукування

Плануючи будівництво нової будівлі або споруди, вам не обійтися без проведення геологічних вишукувань, які дадуть повну характеристику ґрунту земельної ділянки, на якій ви плануєте звести об'єкт. Такі дані дозволять визначити який необхідно вибрати тип фундаменту і на яку глибину його закладати. Якісні геологічні вишукування є запорукою успіху майбутнього будівництва. Досвідчений інженер-геолог завжди користується керівництвом по геологічній документації при геологічних дослідженнях. Геологічні вишукування проводяться з вичерпною повнотою і містять всі необхідні відомості станом порід, їх якісним і кількісним характеристикам, гідро-геологічних умов.

Дуже важливу роль відіграє польова документація. Її достовірність і збереження дозволяє відновити і перевірити всі дані через місяць, рік. Вся геологічна документація ведеться техніком-геологом безпосередньо в полі.

В процесі буріння геологами заповнюється буровий журнал. Буровий журнал - основна форма первинної польової документації. Форма бурового журналу є єдиною для всіх способів буріння. Журнал заповнюється паралельно з бурінням свердловин. Грунти в журналі описуються після кожного підйому бурової коронки. При описі грунтів обов'язково зазначаються:

назва породи (це найчастіше глина, суглинок, супісок, лес);
домішки, які змінюють склад грунтів;
колір, причому він може відрізнятися в сухому і вологому стані;
основні властивості (твердий, пухкий, м'який);
мінеральні новоутворення;
наявність органічних залишків;
текстура породи;
консистенція;
технологія буріння;
проставляються категорії за Енір, і СУПС;
якщо керн не вдається підняти, то вказуються інтервали в сантиметрах спроб діставання.
Після завершення буріння всі записи перевіряються. Перевірені записи підкреслюються рисою.

Найціннішим при геологічних дослідженнях є відбір зразків ґрунту непорушеної структури. Спосіб відбору залежить від виду буріння. При колонковому бурінні відбирається весь керн, який підняли з свердловини. Його укладають у спеціальні форми, ізолюють для збереження вологості, структури, форми, цілості. Кожен стовп керна повинен бути пронумерований і підписаний. Підпис містить номер свердловини, час добуття, глибину залягання, інтервал глибини відбору проб. Для збереження керна застосовують наступні прийоми:

проходка за один прийом до 0.5 метра;
оптимальний режим для кожної ділянки індивідуальний;
збільшити діаметр буріння;
не залишати над забоєм піднятий керн;
піднімати снаряд плавно, без ударів по стінках і ривків;
керн вибивати легким постукуванням при похилому положенні труби;
При обводнених породах при бурінні желонкой зразки беруться до потрібного обсягу. При бурінні в сипучих породах забій не повинен випереджати обсадку труб.

Досвідчений геолог, який виконує геологічні вишукування, завжди відрізнить порушену природну структура ґрунту за свіжими тріщинами, ознаками скручування, присутністю глинистих розчинів в тріщинах грунту.

Відбір зразків слід проводити через 0.5 метрів. Але при частому переслаіваніі порід через 0,25-0,30 метра і частіше.

Потім зразки відправляються в лабораторію для випробувань.

Зразки монолітів і порушеної структури проходять дослідження на склад і фізико-механічні властивості. При огляді і описі грунту особливу увагу слід звернути на наявність в товщі грунту ослаблених зон, які підлягають особливо ретельному вивченню. Ослабленими зонами є:

контакти різних літологічних різниць порід;
контакти глинистих порід з водоносними горизонтами;
зони ковзання зсувів і зони тектонічних порушень;
лінзи і прошарки грунту, що відрізняються за складом.
Потім внаслідок проведення комплексу геологічних вишукувань складаємо технічний звіт про проведення геології. В даному звіті проектувальник знайде всі необхідні дані для розрахунку фундаменту, для прийняття правильних, доцільних, економічно та технічно обгрунтованих проектних рішень.