moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Геодезична схема

Будівельний процес передбачає виконання різноманітних процесів. І мова йде не тільки про процеси, що стосуються конкретно практичної будівельної діяльності. Це стосується і геодезичних процедур. Так, основна частка геодезичних робіт випадає саме на підготовчу і початкову стадії будівництва. Однак і в процесі, і після його завершення виконуються деякі дії геодезичної спрямованості. Однією з таких дій є виконавча зйомка.

Що ж таке виконавча зйомка? Говорячи простими словами, це топозйомка, але тільки вона виконується для великих об'єктів і елементів - земляних мас, комунікаційних систем тощо. Також така зйомка повинна обов'язково завершувати процес будівництва, зафіксувавши кінцевий результат.

Підсумками виконавчої зйомки є креслення, а також схеми. Саме виконавчі геодезичні схеми передають стан того чи іншого досліджуваного елемента. Така схема передає розміри об'єктів і елементів, його координати, відстані одного елемента від іншого, діаметри, а також інші геометричні показники.

За допомогою геодезичної схеми можна виявити розбіжності між проектними і наявними показниками, а також між проектом та нормативними документами, які регулюють створення і експлуатацію тих чи інших об'єктів. Також геодезична схема служить основою для перенесення досліджуваних елементів на топографічний план.

Найголовнішою вимогою до таких схем є їх точність. Виходячи з того, що виконавча зйомка досліджує досить серйозні об'єкти та елементи, геодезична схема за її підсумками має бути гранично точною. Точності можна домогтися лише в тому випадку, якщо процедуру буде проводити кваліфікований, досвідчений в даному напрямку фахівець нашої компанії.

Однак крім точності є ще ряд вимог, які повинні відповідати цьому важливому документу. Так, наприклад, черга схеми настає тільки тоді, коли на ділянці вже завершені всі основні монтажні роботи. В залежності від того, який саме об'єкт досліджується, до виконавчої геодезичної документації пред'являються конкретні вимоги щодо складу інформації. Основний акцент потрібно зробити на розмірах об'єкта. Зокрема, на його відхиленні в розмірах від вихідних і нормативних, якщо ці відхилення є.

Крім самої графічної складової, геодезична схема має також мати і таку загальну інформацію: назву об'єкта, місце розташування, дані про замовника будівництва, про його виконавців, про тих, хто створював проект, і хто проводить виконавчі зйомки.

Як вже згадувалося, геодезичні схеми можуть складатися для кожного з елементів конструкції, а також комунікаційних мереж. У цьому зв'язку можна виділити наступні складові, які вимагають геодезичної схеми. Це може бути схема котловану, фундаменту, кожного з поверхів будівлі, покрівлі, шахти ліфта, будови цілком. Але основним напрямком виконавчих процедур є комунікації. Окремо створюються схеми для водопроводу, каналізації, газопроводу, електромережі, теплотраси, ліній телефонії.

За допомогою геодезичних схем можна успішно виконувати контроль над станом та параметрами деяких об'єктів і їхніх окремих елементів. І щоб цей контроль був ефективним, необхідно, щоб схема була наділена повнотою відомостей та їх точністю. Ви зробите правильний вибір, якщо звернетеся в нашу компанію за розробкою схеми геодезичної і за проведенням передуючих їй робіт.