Експертна оцінка земельної ділянки -геодезичні та геологічні послуги по Україні GEODEZ
097-891-01-18

Кожна земельна ділянка має свою вартість. Ця вартість залежить від сукупності різних факторів. Але в кожному конкретному випадку вона індивідуальна. Скільки коштує земля, якою ви володієте, допоможе вам сказати оцінка земельної ділянки.

З'ясування того, скільки коштує земля, може знадобитися у ряді випадків, пов'язаних з різними ситуаціями. Це і кредит під заставу землі, і страхування ділянки, та розділ майна. Однак найчастіше така процедура необхідна, коли йдеться про купівлю або продаж, а також про оренду ділянки.

Актуальність - ось самий головний критерій оцінки. Адже земельний ринок не стоїть на місці, щодня в ньому відбуваються якісь процеси, які впливають на вартість землі. Тому, якщо навіть ви точно вирішили продавати ділянку або здійснювати з нею інші дії, але не зараз, а в найближчому майбутньому, то не поспішайте першим ділом замовляти оцінку. Поки ви підготуєте всі документи і вирішите всі питання, ціни можуть змінитися, причому, не завжди в вигідну для вас сторону.

Розташування території - це перший чинник, який впливає на кінцеву суму. Не менш важливими показниками є розмір ділянки, його рельєфні, геологічні особливості, цільове призначення, а також оперативність продажу та інші додаткові фактори.

Як правило, експертна оцінка земельної ділянки виконується поетапно. В першу чергу фахівцями, які беруться за цю справу, проводиться бесіда з вами як замовником послуги і власником території. У ході бесіди з'ясовуються такі відомості, як цільове призначення земельної ділянки та мета, з якою проводиться оцінка. Визначення мети - важливий момент. Адже вона прямим чином буде впливати на підсумкову цифру. Так, ринкова вартість в цілях продажу відрізняється від орендної, а заставна від інвестиційної.

Після бесіди-консультації, коли всі деталі з'ясовано, потрібно також забезпечити фахівця усіма необхідними документами. Зокрема, це документи, що посвідчують особу власника ділянки, а також правовстановлюючі документи на саму територію. Крім того, дуже добре, якщо на руках у замовника будуть і матеріали з геологічних, геодезичних вишукувань, а також кадастрова документація. Це значно спрощує процедуру та економить кошти. Проте якщо таких відомостей немає, а ви хочете найбільш точну оцінку вашоъ території, то можете паралельно з цією послугою замовити і вищеперелічені роботи.

Тепер, коли вся інформація у наших фахівців є на руках, можна переходити до візуального огляду самої ділянки і, безпосередньо, до її оцінки.

Перше питання, яке хвилює багатьох, - це яка вартість такої, на перший погляд, простої, але дуже відповідальної процедури як оцінка земельної ділянки. На це питання відповідь у кожному разі така ж індивідуальна, як і сама підсумкова сума. Все залежить від все того ж місця розташування, масштабів самого об'єкта, а також повноти документів, які надаються виконавцям.

За результатами проведення процедури складається офіційний документ - звіт про оцінку земельної ділянки. З ним ви можете впевненіше спілкуватися з потенційними покупцями, обґрунтовуючи свою ціну на ділянку, яка зафіксована у документі, а не взята «зі стелі».

При наявності повного набору необхідних відомостей оцінка ділянки від компанії Геодез буде повністю відповідати дійсності, і відповідати всім запитам замовника. У деяких випадках, які не потребують наявності звіту, ви можете оскаржити дані від нашого оцінювача і призначити свою суб'єктивну вартість.


Будь ласка оцініть статтю:

Голосов: 48

Питання і коментарі

Залиште Ваш питання або коментар

Ваше звернення буде опубліковано після модерації модератора.