Довідка про геологічний склад грунтів

В ході збору документів для будівництва або інших операцій з земельною ділянкою або об’єктами нерухомості на ньому, можуть знадобитися не тільки різні геодезичні документи і матеріали, але і довідка про геологічний склад грунтів. Природно, щоб її скласти, необхідно провести ряд інженерних досліджень геологічної спрямованості.

Довідка про геологічному складі грунтів

Інженерна геологія — це ціла наука. Вона орієнтована на вивчення особливостей ґрунту на конкретній території, а також тих процесів, які можуть виникати в цих грунтах. Окремим вектором у цих дослідженнях є гідрологічні дослідження, спрямовані на вивчення ґрунтових вод і водних об’єктів.

Актуальність інженерно-геологічних вишукувань все зростає. Навіть якщо вам не потрібна офіційна довідка про склад грунтів, то краще замовте проведення подібних процедур. Адже в результаті ви не тільки дізнаєтеся, що приховує земля у вас під ногами, але і отримаєте розгорнутий аналітичний звіт, де будуть викладені прогнози та перспективи розвитку тих чи інших явищ, пов’язаних з особливостями грунту. Такі знання дають вам, як власнику землі, а також тих фахівців, які будуть працювати над проектом і будівництвом, можливість вибудувати свої дії таким чином, щоб мінімізувати негативний вплив геологічних процесів або уникнути їх зовсім. Передпроектна підготовка вважається неповною, якщо не будуть виконані відповідні геологічні вишукування.

Погоджуючись на проведення досліджень ґрунту та ґрунтових вод ви, тим самим, захищаєте свою територію і себе від таких агресивних природних явищ як підтоплення, зсуви, набухання, карстові та ерозійні процеси та інше.

Основним способом отримати матеріал для лабораторного аналізу є буріння свердловин. Від масштабів і призначення об’єкта залежатиме і кількість свердловин. Але навіть на невеликій ділянці їх мінімальне число — дві-три. Крім буріння є ще ряд методів вивчення ґрунту, як в лабораторних умовах, так і на місці із застосуванням спеціального обладнання. Набір процедур також залежить від технічних характеристик території та об’єкта.

Ігнорування геологічними дослідженнями на початковому етапі будівельного процесу може призвести навіть до того, що будівництво доведеться починати заново. В іншому випадку конструкція буде носити аварійний характер. І якщо у випадку з будівництвом дачного будиночка вам можуть загрожувати тільки матеріальні втрати у вигляді ремонту і переробки деяких елементів, то, наприклад, на промислових об’єктах така недбалість може призвести до порушень у роботі і навіть до ризику для безпеки працівників. Тому краще відразу провести хоча б мінімальний комплекс процедур, щоб мати уявлення про особливості вашої землі. І в цьому випадку вам не обійтися без допомоги нашої компанії. Ми  виконуємо широкий спектр робіт з дослідження грунту.

Щоб підготувати довідку про геологічний склад грунтів, нам необхідно провести комплекс процесів, що включають ряд польових робіт на ділянці, лабораторні аналізи та камеральну обробку інформації з подальшим звітом і формуванням самої довідки.

 

Comments (2)

 • Костянтин
  24/05/2017 at 08:09 |

  Доброго дня! Хочу замовити довідку про склад грунтів на ділянці. Цікавить ступінь промерзання та рівень грунтових вод. Яка вартість таких досліджень? Як швидко буде надана довідка?

  • Geodez
   24/05/2017 at 14:11 |

   Доброго дня, Костянтин. Для формування довідки про геологічний склад грунтів, на ділянці необхідно провести буріння свердловин, відбір зразків, їх лабораторний аналіз та камеральну обробку результатів. Після цього, через 5 днів надається довідка, у якій вказано властивості грунту та рівень грунтових вод. Більш розгорнута інформація про геологічні особливості ділянки, рекомендації по фундаменту та можливі негативні наслідки вказується у звіті, який на надається через 3 тижні.

Leave a comment

Этап 1

Вызов геодезиста. На этом этапе Вы можете узнать ориентировочную цену геодезических услуг.

Этап 2

Понимание сути задачи, более точный расчет предварительной стоимости работ.

Этап 3

Окончательное определение цены и сроков по выполнению услуг. Заключение договора.

Этап 4

Выполнение работ и оформление результатов в бумажном и электронном виде.

Этап 5

Выдача готового продукта в удобном Вам виде. Копии лицензий прилагаются.