moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Детальна розбивка котлованів і фундаментів

При працюючій техніці на будівельному майданчику навіть найточніший винос осей для розбивки мало що дасть. Найбільш корисними точками від геодезиста є готові кілочки які вже є характерними точками кутів фундаментів, котлованів. Вони максимально корисні при розробці котловану та встановлення опалубки для фундаменту.

Будь-який будівельний проект вимагає закладки основи фундаментів відразу після розробки котлованів. А кожна основа починається з котловану. Котлован відноситься до земляних споруд. Для точної закладки фундаменту необхідно виконати розбивку і котловану, і самого фундаменту. Для виконання цієї роботи за основу береться генеральний план данного будівництва і попередньо розроблені креслення. Детальна розбивка котлованів і фундаментів, а так само точок, здійснюється шляхом винесення в натуру осей майбутньої конструкції, які закріплюються за допомогою репера за межами земляного споруди.

Детальна розбивка характерних точок фундаменту котловану і здійснюється за допомогою обноски. Її висота становить в середньому пів метра. Обноска встановлюється паралельно по відношенню до осей. В процесі будівельних робіт обноска повинна залишатися на одному місці, тому її потрібно робити міцною і надійною. Найбільш підходяще її розташування - віддаленість на більш ніж 2 метри від краю котловану. Також необхідно стежити, щоб стовпи обноски не були перешкодою для пересування будівельників та техніки по майданчику, інакше елементи обноски можуть бути пошкоджені або зміщені, що призведе до перекручування подальшої роботи. Дана конструкція може бути у вигляді суцільної загородки, розділеної на секції або просто окремими стовпами. Який би варіант не був на майданчику, обноска зберігається до етапу зведення коробки будівлі.

Детальна розбивка котлованів і фундаментів проводиться для того, щоб як можна точніше зафіксувати опалубку фундаменту. В процесі виконання даної процедури необхідно враховувати укоси котловану. Загалом, алгоритм дій по розбивці виглядає наступним чином. На початку на попередньо встановлену обноску виноситься одна вісь будівлі і від неї теодолітом відміряється прямий кут. Далі і другу вісь виводять на обноску. По цій другій осі вимірюється довжина будівлі і визначається другий кут, який вибудовується теодолітом. І так кожну вісь, і кожен кут. При виконанні цієї роботи потрібно періодично контролювати і переміряти розташування осьових відміток. Так як обноска конструюється з дощок, то осьові позначки на ній фіксуються надпилами. Також можна позначати осі шляхом позначок фарбою.

В ході розбивки всю важливу інформацію, що стосується котловану - його розміри, основні точки, слід відзначати за допомогою кілочок. Крім розбивки з котлованом виконується ще ряд геодезичних робіт: виконавча зйомка, розрахунок обсягів земляної маси. Все це робиться для того, щоб роботи на місцевості і всі межі і розміри в натурі точно збігалися з тими параметрами, які закладені в проектній документації. Крім того, таким чином забезпечується надійність споруди.

Детальна розбивка котлованів і фундаментів здійснюється щодо робочого креслення, в якому відображена вся необхідна інформація, а саме який повинен бути розмір фундаменту, на яку глибину його необхідно закладати. Також у робочому кресленні повинні бути вказані розбивочні осі будівлі або споруди. Від того наскільки якісний фундамент залежить міцність майбутнього будинку, тому детальну розбивку котлованів і фундаментів необхідно довіряти тільки досвідченим фахівцям, які відповідально підходять до кожного поставленого перед ними завдання, а свою роботу виконують якісно і оперативно. Саме такими є спеціалісти з геодезії ношої компанії.

Вони візьмуть усю відповідальність на себе и виконають всі геодезичні роботи на належному рівні. Ми розуміємо всю глибину і важливість початкового етапу будівництва і готові докласти максимум зусиль, щоб виконати якісну і точну розбивку. Наша робота допоможе будівельній бригаді правильно і швидко виконати закладку надійного і довговічного фундаменту.