Бурдж-Халіфа – найвище спорудження світу - GEODEZ геодезичні та геологічні послуги по Україні
097-891-01-18

Все частіше за останні роки зі всіх екранів телевізорів і газет чути інформація про хмарочос в Дубаї заввишки 828 метрів, побудований людиною. Ми чули історії про робітників та інженерів, які піднялися на висоту 800 метрів. Про саму високу будівлю у всьому світі, яка своєю формою нагадує сталагміт якоїсь мармурової печери. Звичайно ж буде цікаво дізнатися історію будівництва, особливості цього справжнього гіганта.

Будівництво Бурдж – Халіфа почалося в найбільшому місті Об’єднаних Арабських Еміратів 6 січня 2004 року та офіційне відкриття будівлі було 4 січня 2010 року. Архітектура і будівництво вежі були зроблені такими компаніями як Skidmore і Merrill of Chicago, з Анрианом Смітом — головний архітектор, і Біллом Бейкером в якості головного інженера. У дизайні було задіяно половину кількості сталі, використовуваної в будівництві ЭмпайрСтейт Білдінг завдяки системі труб.

Будівництво найбільшої будівлі світу почалося з того, що копали яму, величезну яму. Ви не повірите, але ця будівля не має фундаменту, який надійно закріплений в землі. Там, в пустельній місцевості, ви не натрапите на кам’яні споруди як в Києві або в інших геологічних зонах. При будівництві вежі були використані висячі палі, які увінчувалися в пісок. Це палі довжиною 45 метрів і приблизно 1,7 метрів діаметром. За підсумками вентилі близько двохсот таких паль. У формі фундаменту можна побачити контури квітки пустелі Пакраций. Дана форма робить зведення будівлі в кілька сотень метрів значно простіше.

В той день коли будівництво вже стартувало, головний архітектор і його замовник зважилися на сміливе рішення – побудувати не тільки будівлю вище Тай Бея 101 (на той час найвища будівля), але і перекрити світовий рекорд та ще й з великим відривом.

Після закладання перших блоків фундаменту Бурдж-Халіфа почала стрімко збільшуватися. Кожен другий тиждень вежа зростала на 1-3 поверхи вгору. В районі майданчика робота йшла протягом всіх 24 годин дня і ночі. Фахівців було майже 150 осіб, а самою роботою займалися до 13000 робочих. За тиждень народжувався новий поверх. Але чим вище піднімалася будівля, тим більше було і складнощів. Основною з цих проблем був, не повірите, вітер. Архітектори планували побудувати єдину будівлю бажаної висоти, однією формою. Але це майже неможливо, бо вітер на такій висоті шалено сильний і коливання такі ж сильні і несуть небезпеку. Після того як збудували 160-ий поверх, роботи з бетоном закрили і почали збирати величезний 180-метровий шпиль металу. Все будівництво цього хмарочоса відбувалося протягом всього п’яти років.

Тераси будували за вибраним шаблоном, підіймаючись по формі спіралі, але форма самої вежі при цьому була без симетрії. Так вітер створював менше коливання споруд і в залежності від підйому асиметрія змінювалася. При такому масштабному будівництві на рахунку кожен метр, навіть сантиметр. При розливанні бетону, інженери навіть змушені були вираховувати де буде знаходитися центр будівлі.

Бурдж Халіфа: цифри і рекорди

Що б показати ідею про масштаб досягнення, які має Бурдж-Халіфа, ось деякі статистичні дані:

  1. 828 метрів, це величина трьох Ейфелевих веж складених одна на одну, і це рекорд для найвищої будівлі коли-небудь побудованої людиною.
  2. 160 житлових поверхів, останній є кульмінацією в 636 метрів заввишки.
  3. 24348 вікна, для фасаду повністю зі скла і алюмінію.
  4. 5 років будівництва, швидкості запису для проекту такого розміру.
  5. Найшвидші ліфти в світі, 18 метрів в секунду (64 км / год) на максимальній швидкості.
  6. 95 км, відстань до землі, з яких ви можете побачити вежу (у ясний день).

Отже, в цій статті була історія про найбільшу будівлю світу. Самому великому “вертикальному місті”. Якщо Ви коли-небудь полетите в ОАЕ, обов’язково походіть всередині цього 8-го чуда світу.

Вежа відкрита кожен будній день з 10 ранку до 22, чи опівночі у четвер, суботу вночі. Найкращий час для поїздки, безумовно, трохи до заходу. Так ви можете побачити панораму і в день і на ніч, переконатися і захопитися величчю цієї будівлі.


Будь ласка оцініть статтю:

Голосов: 64

Питання і коментарі

Залиште Ваш питання або коментар

Ваше звернення буде опубліковано після модерації модератора.