moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Площа земельної ділянки

Взнати площу земельної ділянки – це важлива справа. Основою для підрахунку є результати підрахунку геодезичних обчислень. Якщо ви хочете продати свою земельну ділянку, і перед продажем хочете взнати її площу, ви можете замовити підрахунок площі земельної ділянки в нашій фірмі, і ми зробимо цю роботу, або будь-яку іншу геодезичну роботу, за короткий строк.

ЯКИМИ МЕТОДАМИ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ПЛОЩА ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ?
Дуже часто земельні ділянки, на яких треба взнати їх площу, мають форму багатокутника. Перш за все, за допомогою геодезичних приладів, треба винести по координатах межу земельної ділянки, а потім вже підраховується площа земельної ділянки.
Визначити її можна і за допомогою обмірів ділянки по ширині і довжині. Також визначити площу земельної ділянки можна наступними методами:

площа ділянки з урахуванням рельєфу;
площа горизонтальної проекції ділянки;
площа проекції ділянки на поверхню земного еліпсоїда;
площа зображення ділянки на площині з урахуванням картографічної проекції (в основному це проекція Гаусса-Крюгера).
Робота по визначенню площі проводиться в декілька етапів:

Визначення точності площі ділянки неправильної форми за допомогою координат, які виносяться на межу ділянки.
Визначення тієї площі земельної ділянки, де можна провести прямі лінії і кути.
Визначення всієї площі з криволінійними межами.
Визначення механічним способом (за допомогою спеціальних приладів).
Визначення фактичної площі.
Площа земельної ділянки по кадастровому номеру
Якщо на вашій земельній ділянці вже проводились геодезичні роботи, і вона числиться в кадастровій конторі, значить відомі і координати ділянки. В такому випадку вам слід взяти в організації по кадастрам свої координати і за допомогою геодезичних приладів винести ці координати на місцевість, а потім за допомогою математичних формул підраховується площа земельної ділянки.

Аналітичний способ
При аналітичному способі площа підраховується за допомогою кутів і ліній, або ж по координатам із застосуванням геометричних формул. Аналітичний спосіб найбільш точний.

Механічний спосіб за допомогою палетки
За допомогою палетки визначається площа земельної ділянки накладанням її на топографічну карту або план. Палетки бувають квадратні і паралельні прямокутні. Квадратні палетки виготовляють з прозорого матеріалу, на якому розграфлені взаємно перпендикулярні лінії, проведені через 1, 2 або 5 мм. Площу визначають накладенням палетки на карту і підрахунком клітинок. Якщо клітинка не ціла, а тільки частина її, тоді підрахунки ведуться приблизно.
Як це робиться? При масштабі топографічного плану 1:500 на палетці з шириною клітинки 2 мм, площа клітинки дорівнює 1 м2. Але цей метод не дуже точний через неточні підрахунки неповних клітинок.
Більш точним методом підрахунку площі земельної ділянки є паралельні палетки – на прозорому матеріалі нанесені паралельні лінії через 2 мм. По такій палетці площу земельної ділянки підраховують за допомогою фігур, близьких до трапецій, на які ділить площу земельної ділянки, палетка.

Механічний способ за допомогою планіметра
По цьому способу площа визначається за допомогою планіметра. Планіметр – це механічний прилад, який складається з двох важелів, з’єднаних між собою. Одним важелем в планіметрі обводиться площа земельної ділянки. Так обвівши всю земельну ділянку, взнаємо її площу.