moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Аналіз грунту на родючість

Ви отримали земельну ділянку в чистому полі. А як дізнатися, яка земля на вашій ділянці з першого погляду? На родючих землях росте кропива, кульбаба, осот, м'ята, а на збідненіному ґрунті – ромашка, конюшина, пастуша сумка.

Візуально родючість грунту визначена, але є маса прихованих ознак, які на перший погляд не видно. У ґрунті циркулює безліч хімічних речовин, що потрапляють в неї зі стічними водами, викидами підприємств і автомобілів, недбайливою діяльністю людини, що вносить в надлишку мінеральні добрива. Це, частіше всього, шкідливо для грунту, а потрапляючи в ґрунт, деякі з хімікатів стають ще більш токсичними. Якщо і далі продовжувати забруднювати грунт, то може статися зараження шкідливими речовинами харчових продуктів, води і повітря. Тому важливо робити геологію ділянки, радіологічне, бактеріологічне дослідження та аналіз грунту на родючість.

Екологічно чистий родючий грунт дає багатий урожай, але він виникає не сам по собі, а в результаті розкладання решток рослин і мікроорганізмів, тобто гумусу. Гумус необхідний рослинам. Його повинно бути не менше 2%, інакше почнеться деградація ґрунту. На родючій землі рослини соковиті і сходять густо. Найкраще чорнозем. Він багатий гумусом, калієм і азотом, структура ґрунту мілкокомковита, добре пропускає воду і повітря, чудово підходить для росту і плодоношення рослин.

У вас ділянка з глинистим грунтом, яка хоч і містить корисні речовини, але у висохлому стані утворює щільні грудки, і тому важко обробляється. Піщаний грунт. Така земля легко обробляється, добре всмоктується вода і виносить всі поживні речовини. Її слід весь час підживлювати. Щоб вирішити, підживлювати ґрунт чи ні, потрібно зробити аналіз ґрунту на родючість. Всі ваші проблеми може вирішити наша компанія, тут можете замовити вищезазначений аналіз.

Аналіз грунту на родючість необхідний для фермерів, власників садових ділянок, озеленювачів. Аналіз дозволить оцінити, як забезпечений ґрунт гумусом та іншими корисними елементами, дізнатися хімічний склад грунту, які добрива потрібно додати, щоб прижилися дерева, підібрати ті рослини, яким підходить цей грунт, внести зміни в кількість добрив.

Аналіз грунту на родючість ділиться на декілька ступенів. В залежності від того, скільки показників хочете визначити, аналіз ділиться: базовий перелік (складається з 6 показників), середній перелік (11) і повний перелік (15). Для базового переліку в лабораторії визначають такі компоненти:

амонійний азот;
нітратний азот;
калій;
фосфор;
відсоток гумусу;
кількість одиниць водневого показника рН.
В аналізі грунту на родючість переліку середнього ступеня до 6 показників додається ще 5:

кальцій;
магній;
натрій;
загальна засоленість ґрунту;
хлориди.
В повний аналіз грунту на родючість входять всі перераховані вище показники та долучаються ще 4:

мідь;
кобальт;
цинк;
марганець.
Комплексний аналіз землі на родючість визначає такі параметри: кількість органічних речовин, вміст у зразку калію, фосфору, азоту та деяких мікроелементів, кислотність ґрунту. Дані по кислотності грунту потрібні, щоб підібрати культури, які добре ростуть на цьому типі грунту. Також кислотність ґрунту потрібна, якщо планується проводити меліорацію земель. Додати або зменшити кислотність можна за рахунок добрив.

Гумус добре впливає на ріст рослин. Показання гумусу в глинистих і піщаних грунтах 1-3%, у чорноземі – 8-10%. Азот, калій і фосфор – основні хімічні елементи для хорошого росту рослин. Їх буде потрібно багато. Солі в зразку (кондуктометрія) показують загальну солоність грунту і якщо вона більше, ніж допустима норма – рослини можуть загинути. Мікроелементи типу кобальту, цинку, міді, марганцю необхідні при ураженні рослин хворобами, вони виступають свого роду ліками.

Ціна аналізу за 1 компонент у нашій компанії становить від 800 грн